Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha poskytne další 3 miliony korun na dofinancování stavby nové budovy umělecké školy Klementa Slavického

06. 12. 2021 - Magistrát hl.m. Prahy

Pražští radní dnes odsouhlasili poskytnutí investiční dotace městské části Praha 16 na dofinancování stavby nové budovy Základní umělecké školy (ZUŠ) Klementa Slavického v celkové výši 3 milionů korun. V objektu už mimo jiné vzniklo zázemí pro taneční a výtvarný obor nebo hudebna.

„Stávající prostory Základní umělecké školy Klementa Slavického už delší dobu neměly dostatečnou kapacitu a jako řešení situace bylo potřeba postavit novou budovu, která zajistí žákům dostatek místa pro jejich výuku. V loňském roce byla zahájena stavba jako část projektu Centrum Koruna a letos v srpnu byly práce úspěšně dokončeny. Vzniklo zázemí pro taneční a výtvarný obor, hudebna nebo prostor pro přehrávky a také pro učitele. Z důvodu nových vnitřních instalací i požadavků na konstrukční změny a vnitřní úpravy však došlo k navýšení ceny,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Hlavní město Praha ze svého rozpočtu na tuto budovu poskytlo v loňském roce 13 milionů korun a dalších 12 milionů korun s nynějším dofinancováním ve výši 3 miliony korun v roce letošním.

Mezi příspěvkovou organizací hl. m. Prahy ZUŠ Klementa Slavického a městskou částí Praha 16 byla uzavřena nájemní smlouva na pronájem této budovy na dobu 25 let, a to za symbolické nájemné ve výši jedné koruny ročně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram