Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha posiluje své střední školy: Nová škola v Holešovicích

19. 04. 2024 - Šimon Hauser

S cílem řešit dlouhodobý problém nedostatečných kapacit středních škol v Praze, schválila městská rada akvizici nové budovy určené pro vzdělávací účely. Navrhované místo pro novou střední školu se nachází v Holešovicích, konkrétně na adrese U Pergamenky 1455/11. Rozhodnutí o nákupu nemovitosti na uvedené adrese za částku 198 881 000 Kč od soukromého vlastníka bylo v pondělí schváleno pražským městským zastupitelstvem.

Vybraná budova projde rozsáhlou rekonstrukcí, aby vyhovovala potřebám moderního zařízení střední školy. Po schválení Zastupitelstvem hlavního města Prahy se předpokládá dokončení transformace do tří let. Navrhovaná střední škola má za cíl pojmout až 520 studentů a nabídnout komplexní vzdělání na centrálně umístěném místě s vynikající dostupností dopravního spojení.

„Rozšiřování školních kapacit je, nejen mou, prioritou již od minulého roku. Je potřeba, abychom do kapacit investovali, abychom kupovali budovy. Právě tuto budovu jsem dostal jako tip, společně s dalšími 14 objekty. Všech 15 staveb jsem ve spolupráci s Pražskou developerskou společností prošel, a právě tato budova se jeví jako nejvhodnější k zakoupení a přestavění pro účely školství. Bude potřeba rekonstrukce, ale budova splňuje vše, co potřebujeme. V dané lokalitě je potřeba posílit školní kapacity, odhadujeme, že by budova mohla být ke vzdělávacím účelům využívána již během roku 2027, pokud se nám podaří jednat rychle a efektivně bez dalších průtahů. Opravdu bychom měli v této věci podniknout kroky co nejrychleji, skutečně nemáme na co čekat,“ uvedl Antonín Klecanda /STAN/, radní pro školství, sport a volný čas.

Zdroj úvodního obrázku: Wikimedia Commons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram