Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha podpořila meziuniverzitní akci Startup Night 

09. 05. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Hlavní město je středoevropským centrem vzdělanosti a podporuje všechny aktivity, které školství na jeho území posouvají kupředu. Jednou z nich je i meziuniverzitní akce Startup Night, kterou uspořádalo pět největších pražských univerzit a vysokých škol ve spolupráci s Podnikatelským a inovačním centrem hl. m. Prahy (PIC). Setkalo se na ní zhruba 300 vysokoškoláků a inovátorů, sociálních podnikatelů a zajímavých osobností z řad byznysu a vzdělávání. Hlavní město přispělo finanční dotací 100 000 Kč, její výši dnes schválila Rada hlavního města Prahy. 

Jarní Startup Night se uskutečnila 6. dubna 2022 v konferenčním prostoru OC Máj na Národní třídě v Praze.Startup Night se koná každý půlrok a propojuje spolupráci napříč pražskými univerzitami a jejich studenty, aby mohli sdílet své zkušenosti a v inovačním prostředí se dále rozvíjeli. Akci pořádá Univerzita Karlova, Vysoká škola ekonomická, České vysoké učení technické, Česká zemědělská univerzita a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Už podruhé se na ní podílí také Pražský inovační institut (Pii) s Podnikatelským a inovačním centrem hl. m. Prahy a dále studentský spolek SpoluPRACUJEME.

„Cílem tohoto projektu je propojení studentů pražských vysokých škol, kteří měli chuť podělit se o svoje inovační nápady a prezentovat je odborné veřejnosti a potencionálním investorům. Díky tomu získají jak cenné kontakty, tak i zpětnou vazbu, včetně mezioborového propojení. Klíčová je také spolupráce mezi jednotlivými univerzitami a podpora inovativních nápadů, které v pražském prostředí chceme primárně rozvíjet a posouvat dál,“ řekl radní pro oblast školství a podpory podnikání Vít Šimral.

Účastníci v několika minutách nejprve představují svůj projekt, co nebo koho hledají, a poté se zúčastní hlavní večerní networkingové části, kde navzájem sdílí své znalosti a zkušenosti. Studentům předali své zkušenosti mimo jiné také startupisté ze Storyous, BeiT, Pipedrive, V pytli, Fitify, Kaleido, ArtMaster či MarbleMat.

V Podnikatelském a inovačním centru hlavního města Prahy podporujeme nejen pražské podnikatele, firmy či startupy, ale zaměřujeme se také na podporu podnikavosti u studentů. Propojení univerzit, města a mladých lidí vnímáme jako klíčové pro zdravý rozvoj podnikatelského prostředí Prahy,” dodala Aneta Bednářová, programová manažerka PIC, které spravuje Pražský inovační institut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram