Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha nechá zmodernizovat bazén v areálu Akademie řemesel

23. 05. 2022 - Magistrát hl.m. Prahy

Rada hl. m. Prahy dnes odsouhlasila veřejnou zakázku na kompletní rekonstrukci bazénu, včetně zázemí, v areálu Akademie řemesel Praha - Střední školy technické v Praze 4. Náklady budou v letech 2022-2025 hrazeny z rozpočtu hlavního města v předpokládané výši 6 milionů korun bez DPH. 

„V rámci plánovaných investic do sportovní infrastruktury považuje Praha za klíčové udržet a stále rozvíjet současnou sportovní infrastrukturu primárně pro výkonnostní a rekreační úroveň, jako je tomu například u rekonstrukce bazénu ve Střední škole technické v Praze 4. Výhodou školních sportovišť je skutečnost, že v dopoledních hodinách slouží dětem pro školní tělocvik a v odpoledních hodinách i o víkendech je využijí zase sportovní kluby nebo široká veřejnost. Díky tomu je zaručeno využití areálu v průběhu celého dne,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sportu Vít Šimral. 

Cílem této investice je zmodernizovat školské plavecké centrum. V plánu je kompletní rekonstrukce stávající budovy sportovního zázemí v prostorách prvního podzemního i nadzemního podlaží, včetně obnovy veškerých technologií, konstrukcí a povrchu vany plaveckého bazénu. Potřebných úprav se dočká také zázemí, kde se nacházejí šatny, sprchy, toalety, sauny, prostory určené pro pokladní a pro plavčíky nebo tribuny.

Bazén o rozměrech 18 x 25 metrů mohou využívat také žáci a zaměstnanci mateřské a základní školy, sportovní kluby i veřejnost. Koná se zde výuka plavání, záchranářské kurzy, kurzy potápění, freedivingu a prostor je zde k dispozici i pro akvabely, podvodní hokej nebo plavání pro seniory či eskymování na kajacích. Rovněž je bazén využíván profesionálními filmaři a pro natáčení žákovských filmů.

Fotografie od uživatele Nick Rush ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram