Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Praha hledá mezi středoškoláky mladé podnikatelské hvězdy

14. 10. 2022 - Pražský inovační institut

Praha hledá mezi středoškoláky mladé podnikatelské hvězdy a zve je na akci Junior Business Mixxer. Uskuteční se poprvé 19. října v Podnikatelském a inovačním centru hl. m. Prahy (PIC). Akce si klade za cíl motivovat středoškoláky k podnikavosti a pomoci jejich studentským projektům dostat se do praxe. Do Mixxeru bylo vybráno osm studentských projektů, které budou hodnotit osobnosti z byznysu, inovací a výzkumu. Středoškoláci si na akci vyzkouší své prezentační dovednosti a především získají důležitou zpětnou vazbu od odborné poroty včetně zajímavých kontaktů.

„Junior Business Mixxer je součástí našich aktivit pro výchovu budoucích pilířů znalostní a odolné ekonomiky. Snažíme se proto budovat prostředí, které dodává odvahu mladým talentům vidět příležitosti, dotahovat nápady a tvořit z nich hodnoty pro ostatní. Podnikavost je navíc zásadní nejen pro úspěšný pracovní, ale i osobní a společenský život,” říká ředitel Pražského inovačního institutu Tomáš Lapáček.

V řadách poroty usedne mimo jiné popularizátorka umělé inteligence Sara Polak, zakladatel Soutěž & Podnikej Martin Vítek, ředitelka pro inovace firmy Deloitte ČR Senta Čermáková, manažerka spolku prg.ai Lenka Kučerová či kouč a mentor Martin Vasquez. Více informací o akci je k dispozici na stránkách https://www.picpraha.eu/akce.

„V PIC věříme, že nápady by neměly zůstat pouze na papíře. Proto na Junior Business Mixxer poskytujeme středoškolákům prostor prezentovat jejich projekty a dáváme jim možnost získat zpětnou vazbu a inspiraci. Doufáme, že si z akce odnesou nejen nové zkušenosti a zážitky, ale především je takto posuneme opět o kousek dál k jejich cílům,” dodává Aneta Bednářová, programová manažerka Podnikatelského a inovačního centra HMP.

Pražský inovační institut (Pii) založilo formou zapsaného ústavu hlavní město Praha v lednu 2020. Tato veřejně prospěšná organizace se zaměřuje na podporu rozvoje a inovací ve vzdělávání, městě, podnikání a životním prostředí. Podnikavost u žáků středních škol podporuje i v rámci projektů - inovace ve vzdělávání iKAP II a krajský akční plán KAP III. Junior Business Mixxer se uskuteční i díky Operačnímu programu výzkum, vývoj a vzdělávání a projektu Prague Smart Accelerator.

Podnikatelské a inovační centrum hl. města Prahy (PIC), které sídlí ve Škodově paláci MHMP, spravuje Pražský inovační institut. Posláním PIC je podporovat inovační ekosystém české metropole a představovat inovační řešení v oblastech vzdělávání, podnikání a městského rozvoje. Cílem je vytvořit kvalitní síť klíčových stakeholderů, poskytovat odborné poradenství startupům a malým a středním firmám a svou činností motivovat pražský inovační ekosystém.

PIC a Pii stojí za řadou zajímavých akcí. Každý měsíc například pořádají setkání Prague Innovation Mixxer, workshopy a různé networkingové aktivity, mezi něž v květnu patřila i velká odborná konference Inovační Vize Prahy 2030. Zároveň se na akcích podílí jako spolupořadatelé, např. DoToho! nebo Startup Night.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram