Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Podzimní Startup Night je tu! Představí nejlepší byznysové projekty od vysokoškoláků

19. 10. 2022 - Šárka Mrázová

Startup Night, největší studentská networkingová akce v Česku, se blíží. Pořádá ji pět největších pražských univerzit 26. října v coworkingovém centru HUBHUB. Na akci spolupracuje Podnikatelské a inovační centrum hl. města Prahy. Vysokoškoláci, kteří představí několik studentských byznysových projektů, získají cenné kontakty mezi odborníky a investory.

A kdo se na Startup Night představí? Živý Uhlík (ČZU), Optiflow Solutions (ČVUT), Charles Games (UK), SpaceFlow (VŠE), Galochrom (VŠCHT) a projekt Spectoda. Pokud se chcete přihlásit, registrujte se zde.

Startup Night se pořádá po půl roce a propojuje spolupráci napříč pražskými univerzitami a jejich studenty. Ti mohou sdílet zkušenosti a dále se rozvíjet v inovačním prostředí. „Naučit studenty podnikat je skvělá věc. Naším cílem je ale hlavně vzbudit jejich zájem, snahu ověřit si nápady a nebát se dojít si pro zpětnou vazbu. Ne z každého nápadu podnikání vzniká, ale zkušenost a dovednosti, které podporují podnikavé myšlení, jsou k nezaplacení,“ komentuje podstatu akce Klára Palasová, vedoucí inkubátoru Point One na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU).

Účastníci v několika minutách představí svůj projekt, co nebo koho hledají, a poté si v rámci networkingu předají své znalosti a zkušenosti. Význam Startup Night a jejího cíle zdůrazňuje také Michal Andera z katedry podnikání Vysoké školy ekonomické (VŠE): „Startup Night je jedinečná ve snaze propojit studenty napříč univerzitami. Věřím, že během večera účastníci navážou kontakty a položí základy ambiciózních týmů. Mezioborové týmy jsou totiž předpokladem úspěšných inovací.”

„Jsme moc rádi, že se může akce Startup Night konat v prostorách coworkingového  centra HUBHUB, které se nachází v historické budově Paláce ARA. V poslední době se stává epicentrem startupových akcí, kde se prezentují začínající podnikatelé a inovátoři a je opravdu vždy se na co koukat. Jsme si vědomi toho, že je pro zlepšení podpory podnikavosti u studentů nejen vysokých škol ještě obrovský prostor,“ říká Karolína Krámková, komunitní manažerka HUBHUB Praha, který se organizačně do akce zapojil.

Startup Night je výsledkem usilovné práce několika organizací a pražských vysokých škol (Českého vysokého učení technického, Univerzity Karlovy, Vysoké školy ekonomické, České zemědělské univerzity a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze). A právě to Startup Night dělá výjimečnou. Jde o snahu přiblížit studentské projekty veřejnosti a podpořit je tak na jejich cestě za úspěchem.

„Podpora podnikavosti u studentských projektů je základním předpokladem pro budování inovační scény nejen v Praze. V Pražském inovačním institutu a Podnikatelském a inovačním centru hl. města Prahy se snažíme podporovat podnikavost ve vzdělání nejen u vysokoškoláků, ale také u žáků středních škol. Doufáme, že je tímto způsobem namotivujeme k tomu, aby se nebáli být kreativní a zkoušeli nové věci,” dodává Aneta Bednářová, programová manažerka PIC Praha.

Předchozí Startup Night se pořádala letos na jaře v konferenčním prostoru OC Máj na Národní třídě v Praze a setkalo se na ní zhruba 300 vysokoškoláků a inovátorů, sociálních podnikatelů a zajímavých osobností z řad byznysu a vzdělávání. Hlavní město na akci přispělo finanční dotací ve výši 100.000 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram