Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Počet ukrajinských dětí v českých školách se mírně zvýšil

07. 05. 2024 - Šimon Hauser

Aktuální údaje z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) ukazují, že počet ukrajinských žáků žákyň v českých školách vzrostl od začátku školního roku o 1 449, což představuje nárůst o 3,0 %, a dosahuje celkového počtu 49 539. Tento nárůst je především patrný v mateřských školách, kde toto číslo stouplo o 23,0 %, a na středních školách, kde je nárůst o 9,8 %.

Naopak v základních školách došlo ke snížení o 0,9 %, což odpovídá poklesu o 330 dětí a žáků, a v konzervatořích o 6,3 %, což znamená pokles o 6 žáků. Z hlediska regionů jsou nejvyšší počty ukrajinských dětí a žáků zaznamenány v Praze (20,6 %) a ve Středočeském kraji (14,1 %), zatímco nejnižší počty jsou ve Zlínském kraji (3,6 %) a Olomouckém kraji (3,7 %).

Téměř všechny tyto děti a žáci navštěvují veřejné školy, které jsou zřizovány obcemi a kraji, a to z 96,4 %. Další podrobnější statistiky budou k dispozici v průběhu května, kdy budou zveřejněna výsledky pravidelného sběru dat ze školních matrik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram