Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Plaga: Na fungování škol se od neděle nic nemění

12. 02. 2021 - Pražský inovační institut

Školy budou i nadále pokračovat ve výuce jako doposud. Poslanecká sněmovna sice při čtvrtečním jednání neprodloužila nouzový stav, který tak platí pouze do neděle 14. února, ministerstvo školství ale využije zákona o veřejném zdraví a školy pro prezenční výuku neotevře. Tento zákon aplikovala vláda již při prvním uzavření škol na jaře loňského roku.

„Školy zůstanou i po zrušení nouzového stavu ve stejném režimu jako doposud,“ uvedl dnes na Twitteru ministr školství Robert Plaga.

Školy budou moct nadále navštěvovat jen žáci prvních a druhých tříd základních škol a děti ze speciálních a mateřských škol. Ostatní žáci budou muset pokračovat v distanční výuce i po 14. únoru. 

Počátkem tohoto týdne vláda projednávala plán na návrat maturantů k prezenční výuce. Podrobnosti má však ještě rozpracovat ústřední krizový štáb. Zásadním předpokladem pro jejich usednutí do lavic má být testování, které by se mělo odehrávat přímo ve školách, k čemuž má být koncem měsíce uskutečněn pilotní projekt testování. Ostatní školáci by se pak postupně vraceli po týdnech a další by do lavic usedli od 8. března. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram