Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nový online kurz pomůže žákům s traumaty

02. 12. 2023 - Vincenc Novák

Nezisková organizace Society for All (SOFA) představila nový online kurz "e-Lektra", který je zaměřený na podporu dětí s traumatem. Novinka reaguje na situaci v českých školách, které čím dál častěji hledají způsoby, jak pracovat s dětmi s traumatem a posilovat jejich odolnost.

Čeští učitelé jsou dlouhodobě vystaveni nejrůznějším výzvám, mezi něž patří také práce s dětmi, kteří si prošli nejrůznějšími traumaty. Patří mezi ně žáci pocházející z neúplných či nefunkčních rodin, sociálně vyloučení žáci či žáci s traumatickými zkušenostmi uvnitř vlastní rodiny. Učitelé jsou kvůli chybějícím metodikám hledat řešení svépomocí. A právě tomu má pomoci nový kurz e-Lektra.

Výstupy z uceleného kurzu lze jednoduše aplikovat do každodenní praxe. Podle manažerky projektu Markéty Swiacké mnoho učitelů novinku vítá. „Naše organizace nabízí čtyři moduly e-learningu z USA, které jsme adaptovali pro české prostředí a nabízíme jej v češtině. Spolu se zahraničními partnery jsme připravili pátý modul, který je zaměřen na trauma v souvislosti s konfliktem, tedy válkou a nuceným vysídlením. Jde o velmi citlivou adaptaci, která je neutrální k jakékoli zemi. Navíc ji následně lze po přeložení do místního jazyka uplatnit a využít kdekoliv na světě.,“ říká Swiacká.

E-learning je určen především učitelům a dalším profesím pracujícím nejen ve školním prostředí s dětmi, které se potýkají s následky traumatických zkušeností. SOFA prostřednictvím nového kurzu zvyšuje informovanost o tématu, jeho dopadech a potřebě citlivého přístupu k traumatizovaným dětem.

Kurz e-Lektra je přístupný zde. Pro přístup do něj stačí vyplnit registrační formulář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram