Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nový kurz celoživotního vzdělávání na ČVUT se zaměří na energeticky zdravé budovy. Účastníci získají mikrocertifikát

11. 09. 2023 - Vincenc Novák

České vysoké učení technické se přidává ke školám, které nabízejí nový formát osvědčení o absolvovaném kurzu, tzv. mikrocertifikát. V letošním roce ho jako prvním nabídne studentům kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“

Absolventi kurzu své znalosti již brzy využijí v praxi, neboť se blíží začátek platnosti nové evropské směrnice o energetické náročnosti budov. Směrnice se zaměřuje především na naplnění cílů v oblasti budov s nulovými emisemi.

Odborným garantem kurzu a jedním z přednášejících je Karel Kabele z Fakulty stavební ČVUT. Podle něj je kurz určen širokému okruhu zájemců, mezi které mohou patřit odborníci na vytápění, vzduchotechniku či klimatizaci, kteří však ve svém oboru potřebují disponovat také znalostmi z jiných odvětví.

Účastníci kurzu budou seznámeni s důležitými aspekty přesahujícími energetickou náročnost budov. Zaměří se mimo jiné na zdravé podmínky vnitřního prostředí, požární bezpečnost nebo přístupnost pro osoby se zdravotním postižením.

Kurz bude probíhat v zimním i letním semestru prezenční formou. "Důvodem, proč se budeme potkávat osobně, jsou laboratoře a experimenty, které budeme provádět, prezenční forma nám však dává i možnost nad jednotlivými tématy diskutovat," říká Kabele. Mezi přednášejícími kurzu nebudou chybět špičkoví odborníci z  Fakulty stavební, Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.  

Do kurzu je možné se přihlásit již nyní pod tímto odkazem. K přihlášce a absolvování kurzu stačí středoškolské vzdělání. První přednáška zimního semestru se uskuteční 12. října.

Zdroj: ČVUT

Zdroj úvodního obrázku: Mikael Kristenson / Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram