Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na Praze 10 se otevře zrekonstruovaná základní škola V Olšinách. Nové žáky přivítá za rok

22. 05. 2024 - Vincenc Novák

Městská část Praha 10 chystá otevření nové základní školy V Olšinách, která nyní prochází celkovou rekonstrukcí. Práce by měly být hotové na přelomu roku, první žáky pak škola přivítá ve školním roce 2025/2026.

ZŠ V Olšinách bude základní školou komunitního typu, kapacita počítá s 250 dětmi v třídách s 25 žáky. V prvním roce by mělo dojít k otevření minimálně prvního až sedmého ročníku. Zápis se uskuteční v dubnu příštího roku, přesný termín se rodiče dozví na novém webu www.zsvolsinach.cz. Jak informuje městská část, rodiče se v rámci zápisu musí sami rozhodnout o přesunu dítěte do nové školy. Pro hladký přechod z jedné školy do druhé nabídne škola adaptační kurzy.

Škola se po svém otevření zaměří na rozšířenou výuku jazyků a tělesnou výchovu. V budově bude také umístěno poradenské centrum a vlastní jídelna.

Budova školy byla postavena v roce 1909 a v současnosti je kulturní památkou. Současné vedení městské části si její rekonstrukci vytyčilo jako jednu ze svých priorit. "Aby se tzv. stará škola poblíž metra Strašnická mohla jednou vrátit ke svému původnímu účelu, jsem se zasazoval ještě před vstupem do veřejného života. Jako občan jsem podal návrh, aby se škola stala kulturní památkou, což se nakonec podařilo. Na tuto snahu jsem navázal i před několika lety, kdy jsme na radnici na Praze 10 připravili projekt její obnovy, proto jsem rád, že rekonstrukce bude na přelomu roku hotová," říká Tomáš Pek /TOP 09/, 1. místostarosta městské části a člen zastupitelstva hlavního města Prahy.

Vizualizace zrekonstruované ZŠ V Olšinách. Zdroj: Praha 10

Městská část v rámci projektu nové školy také zjišťovala, jakou školu si představují rodiče pro své děti. Až 64 procent respondentů uvedlo, že předpokladem kvalitní základní školy je pedagogický sbor. "Chceme, aby nová základní škola ve Strašnicích dokázala získat do svých řad ty nejlepší pedagogy. Klíčová v tom bude osobnost ředitele," uvedl radní pro oblast školství a vzdělávání na Praze 10 Ondřej Počarovský /TOP 09/.

Na rekonstrukci školy se podílí formou účelových dotací magistrát hlavního města, svůj podíl nese desátá městská část.

Zdroj: Praha 10

Zdroj úvodního obrázku: Praha 10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram