Cookie Consent by Free Privacy Policy website

MŠMT navštívila skupina amerických studentů

29. 05. 2024 - Šimon Hauser

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) minulý týden přivítalo skupinu 20 amerických studentů, kteří jsou účástníky programu „International Perspectives on Education“. Tento program, zaměřený na získávání zkušeností z různých vzdělávacích systémů po celém světě, umožňuje studentům a jejich profesorům prozkoumat rozdílné přístupy k vzdělávání. Během návštěvy ministerstva měli studenti možnost diskutovat s náměstkem ministra školství Jaroslavem Millerem.

Během svého pobytu v České republice americká delegace navštívila pět různých typů škol. Program zahrnoval prohlídky lesní školky, základní školy, základní umělecké školy, střední odborné školy a gymnázia. Kromě toho studenti absolvovali několik přednášek zaměřených na specifické aspekty českého školství.

Studenti projevili zvláštní zájem o setkání s představiteli MŠMT, aby mohli lépe porozumět výzvám, kterým český školní systém čelí, a získat přehled o politické situaci v oblasti vzdělávání.

Program „International Perspectives on Education“ vedou profesoři Michael Svec a Joe Merry z Furman University v Jižní Karolíně. Profesor Michael Svec má k České republice zvláštní vztah, protože v roce 2005 působil na Palackého Univerzitě v Olomouci jako stipendista Fulbrightovy komise.

Zdroj: MŠMT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram