Cookie Consent by Free Privacy Policy website

MŠMT a pedagogické fakulty podepsaly společné memorandum

30. 03. 2023 - Vincenc Novák

U příležitosti Dne učitelů bylo podepsáno memorandum mezi ministrem školství Vladimírem Balašem /STAN/ a zástupci fakult připravujících učitele. Dokument se věnuje přípravě učitelů a dalších pedagogických pracovníků.

Dle memoranda, které vzniklo v návaznosti na naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+, mají učitelé a pedagogičtí pracovníci naprosto zásadní význam ve vzdělávacím systému na všech stupních škol. Učitelé jsou těmi, kdo ovlivňují budoucnost nastupující generace. Svým vlivem určují, zda budou budoucí generace schopné žít plnohodnotný život, zda budou mezi sebou efektivněji komunikovat, spolupracovat a učit se novým věcem.

"Fakulty připravující učitele a MŠMT tak u příležitosti Dne učitelů společně prohlašují, že si vzájemně váží probíhající intenzivní spolupráce na realizaci Reformy pregraduální přípravy učitelů a chtějí tuto spolupráci dále prohlubovat," píše se v dokumentu.

Mezi signatáře memoranda patří kromě ministra školství předseda Asociace děkanů pedagogických fakult ČR Daniel Jandačka, předseda Asociace děkanů filozofických fakult Robert Antonín, předseda děkanů přírodovědných fakult Tomáš Kašparovský a předseda Asociace děkanů tělovýchovných fakult Miroslav Petr.

Zdroj: MŠMT

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram