Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Ministr školství Mikuláš Bek navštívil Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně

09. 06. 2024 - Šimon Hauser

Ministr školství Mikuláš Bek /STAN/ se zúčastnil 64. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Při této příležitosti se setkal s prezidentem festivalu Čestmírem Vančurou a seznámil se s nejdůležitějšími doprovodnými aktivitami festivalu, které se zaměřují na podporu vzdělávání dětí.

Ministr Bek slavnostně zahájil 9. ročník mezinárodní konference Kino za školou, která se zaměřuje na využití krátkých filmů ve výuce. Taktéž odstartoval festivalový půlmaraton a s dalšími představiteli festivalu diskutoval o aktuálních otázkách, jako jsou revize rámcových vzdělávacích programů, zejména v oblasti Umění a kultura.

Zdroj: MŠMT

„Zlínský filmový festival věnuje značnou péči nejen prezentaci současné filmové tvorby pro děti a mládež, ale také nejrůznějším podpůrným aktivitám a činnostem směřujícím ke vzdělávání mladých lidí. I proto bych chtěl tvůrcům festivalu velmi poděkovat za to, co dělají,“ uvedl ministr Bek. Dodal, že jeho resort je připraven se zlínským filmovým festivalem intenzivněji spolupracovat.

Filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně je nejstarším a největším svého druhu na světě. Své renomé získal díky rozsáhlé prezentaci současné celosvětové filmové tvorby pro děti a mládež a bohatému doprovodnému programu, který zahrnuje besedy, workshopy, konference a mnoho dalších aktivit. Tento festival tak nejen přináší kulturní zážitky, ale také významně přispívá k vzdělávání mladé generace.

Intenzivnější spolupráce mezi ministerstvem školství a zlínským filmovým festivalem může přinést nové možnosti a projekty, které budou obohacovat jak vzdělávací, tak kulturní scénu v České republice.

Zdroj: MŠMT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram