Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Ministerstvo pošle 100 milionů na podporu obědů zdarma

23. 03. 2023 - Vincenc Novák

MŠMT zveřejnilo výsledky výzvy o poskytnutí dotace pro nestátní neziskové organizace „Podpora školního stravování žáků základních škol na rok 2023". Kvůli inflaci, rostoucím cenám potravin a energií byla letošní částka navýšena ze 60 na 100 milionů korun.

Již několik let je tradičním a jediným poskytovatelem podpory obědů na základních školách organizace Women for Women se svým programem Obědy pro děti. Dotaci na účely stravování žáků v letošním roce obdrží také organizace Patron dětí.

Stravování dětí, jejichž rodiny se ocitly v nepříznivé finanční situaci, podporuje MŠMT již od roku 2016. Zájem o dotaci se s každým rokem zvyšuje. Ještě v roce 2016 obdrželo podporu zhruba 3 700 žáků v 580 školách. V roce 2021 tento počet činil 9 500 žáků v 920 školách.

Organizace Women for Women letos od ministerstva obdrží necelých 92 milionů korun. Na konto Patronu dětí půjde zhruba 8 milionů. Cílem MŠMT je pomáhat rodinám a samoživitelům, kteří velice těsně nesplňují podmínky pro pobírání dávek v hmotné nouzi.

Obědy na základních školách podporuje také Ministerstvo práce a sociálních věcí. Její dotační program z Operačního programu potravinové pomoci se zaměřuje na podporu rodin pobírajících sociální dávky.

Zdroj: MŠMT

Zdroj obrázku: Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram