Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Milena Králíčková se stala předsedkyní České konference rektorů

04. 08. 2023 - Vincenc Novák

Rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková se v úterý 1. srpna na dva roky ujala funkce předsedkyně České konference rektorů. Funkci převzala od rektora Masarykovy univerzity v Brně Martina Bareše.

ČKR bude pod vedením Králíčkové pokračovat v jednání se státními i veřejnými úřady, podporovat vzdělávání a špičkovou vědu a výzkum a posouvání jejich výsledků směrem k široké veřejnosti. Vysoké školy se v následujících letech budou muset vypořádat také s rostoucí demografickou křivkou osmnáctiletých a devatenáctiletých. Pokud by se vysoké školy na tuto oblast nezaměřily, mohla by se velmi lehce opakovat situace, kterou jsme letos na jaře mohli pozorovat na středních školách.

Přebírám vedení České konference rektorů ve složitém období ekonomické i bezpečnostní krize. Věřím, že české vládní špičky vnímají situaci stejně jako my – rektorky a rektoři – a nedovolí, aby se Česká republika se svým přístupem a podporou univerzit propadala pod úroveň nastavenou v ekonomicky vyspělých zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD)," uvedla Králíčková při zahájení svého předsednictví.

Cílem ČKR je zabývat se zásadními otázkami vysokých škol v České republice, zaujímat k nim stanoviska a uplatňovat je následně v zákonodárných a výkonných institucích a úřadech. Konference sdružuje rektory a rektorky všech veřejných, státních a některých soukromých vysokých škol, které v České republice působí. ČKR mimo jiné spolupracuje s obdobnými organizacemi ze zahraničí a s příslušnými mezinárodními institucemi.

Zdroj úvodního obrázku: Twitter Univerzity Karlovy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram