Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Gymnázium Na Zatlance otevírá "nultý ročník" pro ukrajinskou mládež - prodloužen termín pro přihlášení

16. 10. 2023 - projektový manažer

Rádi bychom Vás informovali, že Gymnázium Na Zatlance otevírá nultý ročník pro ukrajinskou mládež ve věku 15 – 19 let.

Kurz zahrnuje zejména:

 1. výuku češtiny jako druhého jazyka se zaměřením na komunikační dovednosti, funkční i čtenářskou gramotnost a osvojení gramatických jevů;
 2. výuku oborové češtiny v kontextu jednotlivých vzdělávacích oblastí se zvýšenou pozorností na témata z oblasti české historie, zeměpisu, matematiky a občanské výchovy (výuka metodou CLIL);
 3. přípravu na přijímací řízení či přestup do další vzdělávací dráhy;
 4. aktivity podporující rozvoj klíčových kompetencí, zvláště kompetence k učení, k řešení problémů, komunikativní kompetence a kompetence sociální a personální (v neposlední řadě je cílem rozvíjet sociokulturní kompetence účastníků kurzu vztahující se k životu a hlavně studiu v ČR).

Nultý ročník bude zahájen v listopadu 2023. Níže jsou uvedené požadavky k přijímacímu řízení.

1. Vyplněná přihláška ke studiu - formulář UNICEF

2. Potvrzení o absolutoriu 9. třídy (v ČR nebo na Ukrajině)

3. Motivační dopis v češtině (Proč chci studovat v České republice, co očekávám od studia v nultém ročníku?) - maximální rozsah 1 strana A4

4. Podmínkou přijetí je záměr studovat českou střední školu s maturitou

5. Účast na přijímacím pohovoru

Přihlášky a příslušné další dokumenty je nutné odevzdat na vrátnici Gymnázia Na Zatlance, Na Zatlance 1330/11, 150 00 Praha 5 nejpozději do 10. 11. 2023.

Přihláška ke studiu - formulář UNICEF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Komentáře

  1. Dobrý den,

   s bližšími dotazy kontaktujte, prosím, realizátory kurzu na adrese info@zatlanka.cz, popřípadě kontaktních údajích uvedených na webových stránkách školy.

   S pozdravem

 1. dobrý den , kolik to bude stát ? já potřebuju přeložit ukrajinský certifikát pro 9 třídu a dát vám kopii ?

  1. Dobrý den,
   s bližšími dotazy kontaktujte, prosím, realizátory kurzu na adrese info@zatlanka.cz, popřípadě kontaktních údajích uvedených na webových stránkách školy.
   S pozdravem

 2. Dobrý den, zajímala by mě následující informace - dcera v současné době studuje v 9. třídě na české škole, půjde na gymnázium a plánuje jít na vysokou školu - musím ji zapsat do nultého ročníku pro Ukrajince nebo může jít na střední školu s českými dětmi?

  1. Dobrý den,

   cílem kurzu "nultých ročníků" je zvýšit předpoklady pro studium na střední či vysoké škole v ČR mladých uprchlíků z Ukrajiny ve věku 15-19 let.

   S pozdravem

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram