Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Letní Letná: Festival plný cirkusového umění i divadla

01. 08. 2023 - Šimon Hauser

Letní Letná, jeden z nejvýznamnějších festivalů nového cirkusu a divadla ve střední Evropě, se letos vrací s jubilejním dvacátým ročníkem s bohatým programem pro milovníky umění. Od 17. srpna do 3. září 2023 nabídne návštěvníkům tři týdny naplněné uměleckými zážitky, nezapomenutelnými představeními a kouzlem novocirkusového umění.

Letenské sady, jeden z největších zelených parků v centru Prahy, opět poslouží jako ideální místo pro toto jedinečné setkání s novým cirkusem. Festival Letní Letná se vyprofiloval jako kulturní akce bez konkurence, a to nejen v České republice, ale i v celé Evropě. Za dobu své existence získal obrovskou popularitu, a letos se očekává překonání hranice 600 000 návštěvníků.

Festivalový program nabídne nejen večerní představení, ale také bohaté divadelní programy pro děti a doprovodný program, který je většinou přístupný zdarma a bude probíhat po celý den. Děti mohou využít i příměstské tábory, a během představení bude samozřejmostí profesionální hlídání.

Světové hvězdy na scéně: Britská NoFit State a francouzský Cirque Aïtal

Zahraniční hvězdy nového cirkusu, jako britská cirkusová stálice NoFit State, francouzsko-belgické duo Collectif Malunés ve spolupráci s ansámblem MOVEDBYMATTER, francouzský Cirque Aïtal a kanadský Cirque Alfonse, předvedou své nejnovější inscenace plné akrobatických kousků a divokého uměleckého projevu. Novocirkusová show SABOTAGE od ansámblu NoFit State nabourává tradiční klišé a přináší divákům energický zážitek s kombinací novocirkusových dovedností, tance, hudby, scénografie a filmu.

Jubilejní dvacátý ročník festivalu začne nezapomenutelným zahajovacím představením, které bude veřejnosti přístupné zdarma a bude možné jej vidět pouze dvakrát – 16. a 17. srpna. Toto unikátní představení slibuje divákům zážitky plné nevídaných kousků nového cirkusu.

Návštěvníci budou mít možnost ponořit se do kouzelné atmosféry Letenských sadů, kde budou moci odpočívat v odpočinkových zónách, navštívit stánky s občerstvením a bary a strávit celý den v prostředí, které je přizpůsobeno i pro hendikepované.

Odpočinek a radost pro celou rodinu: Bohatý program pro děti i dospělé

Letní Letná je synonymem pro to nejlepší z nového cirkusu a z roku na rok roste její atraktivita. Festival se stal nedílnou součástí nejen české, ale i evropské kulturní mapy, a jeho popularita neustále roste. Tuzemskému publiku se představily téměř čtyři desítky zahraničních souborů, a Letní Letná je také vnímána jako festival českého nového cirkusu s pevným místem v srdci diváků.

Letní Letná 2023 slibuje nezapomenutelné umělecké zážitky, vzrušující představení plné akrobacie a emocí, a také možnost poznat nové tváře nového cirkusu. Všichni milovníci umění mají důvod se těšit na toto unikátní kulturní setkání v srdci Prahy, které bude svědčit o síle a kráse novocirkusového umění. Nezapomeňte si zarezervovat termín od 17. srpna do 3. září 2023, abyste nezmeškali tuto jedinečnou příležitost prozkoumat svět nového cirkusu a divadla na festivalu Letní Letná!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram