Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Komentář: Co školy nyní nejvíce potřebují?

02. 12. 2021 - Pražský inovační institut

Když jsem posílala před nedávnem Petru Gazdíkovi a Vlastimilu Válkovi svůj apel, že zavřít školy před Vánoci je neefektivní gesto, myslela jsem, že má výzva bude bez odezvy. Zavřít na pár dní školy těsně před začátkem vánočních svátků totiž nic nevyřeší, zejména, pokud by to bylo ojedinělé opatření. To jsme metodou pokus-omyl otestovali už loni.

Prohlášení Roberta Plagy, že školy zůstanou otevřené, mi přineslo novou naději, že by snad školství mohlo přestat být obětním beránkem pandemie. Pokud se tento obrat na ministerstvu školství i zdravotnictví podaří udržet, dočkáme se snad toho, co školy potřebují nejvíc: podporu ve zvládnutí každodenní reality pandemie, nikoli lock down.

A co školy potřebují? Komplexní podporu. Jmenujme alespoň pár kroků: rychlé vyhodnocení situace z MŠMT, kvalitní a okamžité trasování, dostupné a pravidelné PCR testy, podporu při hybridní výuce či dočasné výuce distanční, pokud už není v konkrétním kolektivu zbytí. Podporu učitelům, aby měli čas a energii věnovat zvýšenou péči těm žákům, kteří to zejména nyní potřebují. 

Autor: Mariana Čapková, předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva Hlavního města Prahy

Photo by cottonbro from Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram