Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Kdo jsou semifinalisté Global Teacher Prize CZ?

08. 04. 2024 - Aneta Havránková

Letošní ročník ceny pro inspirativní pedagogy přinesl rekordní zájem oceňovaných učitelů. S celkovým počtem 283 přihlášených učitelů se tento rok stala historicky nejžádanější. Ocenění, které pořádá EDUin, zaznamenalo účast pedagogů z celé republiky, z různých typů škol – od veřejných po soukromé základní, gymnázia a střední odborné školy.

Z této široké škály přihlášek vybrali nezávislí hodnotitelé pouhých 32 semifinalistů, což bylo ještě náročnější než v minulých letech. Vybrat pouhých 32 semifinalistů bylo podle manažerky ceny Hany Matoušů mnohem složitější než v minulých ročnících. Do semifinále totiž mohl postoupit jen téměř každý desátý přihlášený pedagog. „Jsem moc ráda, že se nám do semifinále vůbec poprvé dostali učitelé ze všech krajů republiky, premiéru mezi semifinalisty mají také učitelé výtvarné a hudební výchovy.

Nominace pedagogů na tuto prestižní cenu přišly od různých zdrojů – od žáků, rodičů či kolegů, a dokonce i od celých pedagogických sborů škol. Celkem bylo letos zaznamenáno 1300 nominací, což je velký nárůst oproti předchozím ročníkům.
Udělalo nám radost, že letos jsme dostali nominaci na učitele napříč celou republikou. Víc než v minulých letech šlo o učitele z malých, často vesnických škol. Často také jeden učitel dostal víc nominací. Bylo vidět, že se na nominacích domlouvaly celé třídy. Žáci pak ale posílali nominace každý sám za sebe. Rekordem je 27 nominací pro jednoho pedagoga,” svěřuje se Hana Matoušů.

Hodnotitelé nyní vybírají desítku finalistů z mezi semifinalisty, jejichž jména budou oznámena 23. dubna. Vyhlášení vítězů se uskuteční 30. května v Senátu Parlamentu České republiky. Ještě větší napětí a očekávání tak panuje v pedagogické komunitě i mezi veřejností, která se těší na oznámení těch nejinspirativnějších učitelů letošního roku.

Zdroj: EDUin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram