Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Hlavní město podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. 04. 2024 - Šimon Hauser

Pražští radní schválili finanční podporu pro činnost dětských a mládežnických skupin a týmů. Organizace nabízející volnočasové aktivity pod nevládními neziskovými institucemi obdrží od města 44 100 000 Kč na tento rok. Finanční prostředky budou využity na různé účely, včetně oprav a provozu klubových prostor, pořádání letních táborů a školení personálu pracujícího s mládeží.

„Jsem velmi potěšen, že hlavní město Praha může opět poskytnout dotace na podporu volnočasových aktivit. Tato rozhodnutí jsou zásadní pro rozvoj našich dětí a mladých lidí, pro jejich budoucnost. Dotace poskytují nezbytné finanční prostředky pro chod jednotlivých dětských a mládežnických oddílů a kroužků. Je to investice do naší budoucnosti, do našich dětí a mládeže. Je to krok k tomu, aby se Praha stala městem plným příležitostí pro všechny naše mladé občany,“ říká Antonín Klecanda /STAN/, radní hl. m. Prahy s působností v oblasti školství, sportu a volného času.

„Úkolem hlavního města je podporovat obyvatele všech věkových kategorií, včetně dětí a mládeže. Věřím, že schválené prostředky přispějí k jejich zdárnému vývoji,“ říká primátor Prahy Bohuslav Svoboda /ODS/.M

Dotace na podporu aktivit ve volném čase dětí a mládeže v hl. m. Praze plní velmi důležitou roli při zajištění finančně náročného chodu jednotlivých dětských a mládežnických oddílů a kroužků, které působí pod nestátními neziskovými organizacemi. Finanční prostředky jsou poskytovány na základě jednoletých dotačních smluv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram