Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Fakulta stavební ČVUT rozdala mezi sto nejlepších studentů prvních ročníků přes 750 tisíc korun

25. 06. 2023 - Vincenc Novák

Studenti prvních ročníků Fakulty stavební ČVUT, kteří dosáhli v aktuálním akademickém roce mimořádných studijních výsledků a zároveň vynikali ve středoškolském studiu, obdrželi motivační stipendium. Celkem se jedná o 100 studentů, mezi které bylo rozděleno celkem 757 500 korun.

Cílem motivačního stipendia je podpořit středoškolské studenty, kteří vynikají v matematice, a zároveň se rozhodli svoji studijní dráhu směřovat právě na Fakultu stavební. „Podle studijních výsledků mohou studenti díky stipendiu získat 10 tisíc nebo 7,5 tisíce korun. Vnímáme to jako formu poděkování za jejich zájem věnovat se studiu stavebnictví, architektury nebo geodézie právě na naší fakultě,," říká prof. Zuzana Pešková, proděkanka pro pedagogickou činnost Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Pro získání stipendia je nutné získat alespoň 30 kreditů za první semestr a zároveň prokázat stanovené studijní výsledky ze středoškolského studia nebo z přijímacích zkoušek na fakultu. Studenti, kteří úspěšně složili maturitní zkoušku z rozšiřující matematiky, a jejichž úspěšnost se pohybovala mezi 85 až 100 %, obdrželi 10 000 korun. Studenti, jejichž průměr známek na vysvědčení z předmětu matematika činil 1,00, dostali 7 500 korun. Stejnou částku obdrželi také studenti, kteří v přijímacích zkouškách z matematiky na fakultu dosáhli na 19 až 20 bodů z 20 možných.

"Stipendium 7,5 tisíce korun, které jsem získal, pro mě bylo velmi zajímavé. Pomohlo mi to financovat ubytování, takže jsem nemusel chodit na brigády, ale mohl jsem se plně věnovat studiu. Zabil jsem tak dvě mouchy jednou ranou," říká David Dubský, student prvního ročníku bakalářského programu Stavební inženýrství.

Zájemci o studium na Fakultě stavební ČVUT se stále ještě mohou hlásit, přihlášky ke studiu v akademickém roce 2023/2024 je možné v rámci druhého kola přijímacího řízení podávat až do 31. července 2023. Jedná se o všechny studijní programy - Stavební inženýrství, Architektura a stavitelství, Geodézie a kartografie, Management a ekonomika ve stavebnictví, Stavitelství, Scénické technologie a Civil Engineering.

Zdroj: ČVUT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram