Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Důležité je, aby děti rozvíjely svůj zájem, říká šéf pražského DDM Bezděk

08. 01. 2021 - Patrik Vodrážka

Přijímačky nejsou jen o tom, jak se naučit něco dosazovat do vzorečku, ale také o přemýšlení. Ne všechny základní školy však k tomu děti vedou, říká Libor Bezděk, ředitel Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy.

Jak vybrat jazykové gymnázium? „Bylo by dobré, aby to gymnázium mělo druhý jazyk stejný, který má žák na té základní škole. Začít s jiným druhým jazykem, například místo francouzštiny s němčinou, je na gymplu už velká ztráta a obvykle s tím má žák problémy,“ je přesvědčen.

Jak za koronavirové situace fungují Domy dětí a mládeže? Podle ředitele Bezděka se musely, tak jako školy, přizpůsobit novému režimu. V rozhovoru také popisuje projekt Pomoc školám, který má pomáhat s technickým připojením žákům i učitelům. Na otázky, jak DDM připravuje děti na umělecké školy nebo na dotazy ohledně přijímacích zkoušek, odpovídá v našem rozhovoru. Podívejte se na video. 

Autorem textu je student Patrik Vodrážka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram