Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Druhý ročník Science festivalu v pražské Gutovce představí zábavnou vědu

30. 08. 2022 - Pražský inovační institut

Již v sobotu 3. září 2022 od 10:00 do 22:00 hodin mohou rodiče se svými dětmi i široká veřejnost zavítat do areálu Gutovka v Praze 10, kde budou mít možnost poznat vědu z jiného úhlu pohledu a symbolicky se rozloučit s prázdninami. Druhý ročník Science festivalu na Desítce ukáže mládeži i dospělým, jak zábavný může být vědecký výzkum. Festival je organizován hlavním městem Prahou a městskou částí Praha 10. Vstup na akci je zdarma.

Pod vedením vědeckých pracovníků z univerzit, pracovišť Akademie věd ČR a dalších výzkumných institucí si na Gutovce budou moci předškolní a školní děti na vlastní kůži vyzkoušet vědecké bádání. Malí i velcí návštěvníci zde najdou dvacet originálních vědeckých interaktivních stanovišť, které dětem zábavnou formou přiblíží různorodé vědecké obory, jako jsou například genetika, zoologie, botanika, chemie, ekologie nebo paleontologie. Na festival je vstup zdarma a pořádá jej hlavní město Praha společně s městskou částí Praha 10.

„Těší mne, že Praha připravila Science festival, který dětem i rodičům přinese nejen zábavu, ale podpoří také vztah nejmenších Pražanů k přírodním vědám nebo výzkumným aktivitám. Vytvářet vztah k přírodě a jejím zákonitostem již od útlého věku je velmi důležité. Ráda bych také všechny pozvala na film Planeta Praha, který bude v rámci festivalu promítnut. Film představuje pestrost pražské přírody, když poutavě zobrazuje život zvířecích a rostlinných druhů v zákoutích našeho hlavního města. Přibližuje dobrodružné příběhy řady zvířat a rostlin,“ uvádí Jana Plamínková, náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí, infrastruktury a technické vybavenosti.

„Science festival je unikátní akcí, která v hlavním městě chyběla. Moc mě těší, že zakotvila právě u nás na Praze 10,“ říká Jana Komrsková, místostarostka prahy 10 odpovědná za sport, volnočasové aktivity a životní prostředí.„Už loňský první ročník měl obrovský úspěch, letos můžeme u této rodinné populárně-naučné události hovořit o začínající tradici,“ doplňuje místostarostka Komrsková.

Malí i velcí návštěvníci si zde budou v sobotu 3. září moci vyrobit vlastní parfém z připravených macerátů, pomazlit se s živou mnohonožkou nebo se podívat do proskleného včelího úlu. Nebude chybět možnost si odlít trilobita, vyhrabat kostru dinosaura a také dozvědět se více o pravěkých zvířatech. Těšit se mohou lidé mimo jiné na dílnu animovaného filmu. Zájemci o detektivní obor si budou moci vyzkoušet snímání otisků prstů nebo si odnést domů vlastní DNA, kterou budou pod dohledem vědců přímo na místě izolovat. Ti nejaktivnější návštěvníci, kteří navštíví alespoň 15 stanovišť, dostanou navíc zmrzlinu vyráběnou z tekutého dusíku a další odměny a knihy.

K zábavnému bádání letos navíc přibyl ještě bohatý kulturní program. Od 12:00 hodin se uskuteční „swap hraček” - děti si sem mohou přinést hračky, které je už omrzely, a vyměnit je za jiné. V rámci celého dne budou v areálu k vidění velkoformátové výstavy Věda je krásná a NE! v přírodě a představí se také druhý díl knihy ZUličníci, kterou bude autor Matěj Hard podepisovat. Od 18:00 hodin vystoupí skupina Kašpárek v rohlíku a vyvrcholením celého dne bude promítání unikátního přírodopisného dokumentu Planeta Praha, který právě míří do kin. Více informací naleznete nawww.sciencefestival.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram