Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Díky novému projektu mohou studenti studovat na více evropských univerzitách zároveň

02. 03. 2023 - Vincenc Novák

Díky projektu European Degree Label, do kterého se nově zapojila Univerzita Karlova, budou mít studenti lepší možnosti pro studium napříč evropskými univerzitami.

Princip projektu spočívá v mapování mezinárodních studijních programů na jednotlivých evropských univerzitách. Kromě samotných bakalářských, magisterských či doktorských programů je v rámci programu mapována také příslušná legislativa v daných zemích. Absolventi projektu na konci studia obdrží jeden společní diplom (tzv. Joint Degree) nebo dva či více diplomů.

Rektorka UK profesorka Milena Králíčková uvádí: "Projekt znamená novou úroveň spolupráce mezi vysokými školami v Evropě. Povede především ke zjednodušení vydávání společných diplomů a novým, vysoce kvalitním společným studijním programům. Jsem pevně přesvědčena, že to studentkám a studentům univerzit spojených ve 4EU+ přinese mnoho nových studijních výhod.“ 

European Degree Label je prozatím ve fázi pilotního projektu, který je financován Evropskou komisí. V pilotním režimu projekt poběží po dobu jednoho roku a Univerzita Karlova se do něj zapojila díky svému členství v evropské alianci univerzit 4EU+.

Univerzita Karlova však není pouze příjemcem výhod tohoto projektu. Do pilotní fáze projektu byly dokonce vybrány dva programy přímo z UK. Jedná se o  MA European Politics and Society Václava Havla na Fakultě sociálních věd UK a European Joint Doctorate MOVES – Migration and Modernity: Historical and Cultural Challengesna na Filozofické fakultě UK.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram