Cookie Consent by Free Privacy Policy website

ČVUT připravuje nový bakalářský program. Připraví specialisty pro jevištní, televizní a filmový provoz

09. 03. 2023 - Vincenc Novák

Nový tříletý bakalářský studijní program s názvem Scénické technologie stojí na spolupráci tří fakult - Fakulty stavební, Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické. ČVUT mimo jiné navázala spolupráci také s Národním divadlem, Českou televizí a Barrandov studiem. V těchto institucích budou mít studenti odbornou praxi.

Co studenty nového programu čeká? Absolventi budou disponovat znalostmi současných multimediálních technologií v návaznosti na jejich další aplikaci v oblasti umělecké tvorby zvukového a světelného designu, a to zejména v jevištním, televizním a filmovém provozu. Program klade důraz především na teoretické a praktické znalosti technologií, principů a postupů, které jsou v současné době používány.

Doplňkem programu je nabytí znalosti z oblasti umělecké kreativní tvorby a estetiky a praktické kurzy zvukového a světelného designu. Studenti se také zaměří na téma řízení multimediálních projektů pokrývajících problematiku financování projektu, komunikace a správy souvisejících procesů.

„Inciativa na vznik studijního programu Scénické technologie vzešla z Národního divadla v Praze a Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Tyto instituce oslovily České vysoké učení technické v Praze s tím, že jim takto orientované studium chybí jak v portfoliu vysokých škol v celé České republice, ale zejména ho oni sami postrádají při každodenním zajišťování jejich produkce,“ říká doc. Jaroslav Daďa z Fakulty stavební ČVUT, který je garantem celého programu.

Největší část výuky bude probíhat na Fakultě stavební. Na výuce se však budou podílet i externisté pocházející z dalších institucí, mezi které patří kupř. Národní divadlo. V jednání je také spolupráce s řadou významných osobností z filmové, televizní či divadelní tvorby a z dalších kulturních projektů.

Podrobnosti o studijním programu a přijímacím řízení naleznete zde. Přihlášky je možné podávat do 31. března 2023.

Zdroj: ČVUT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram