Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Čeští vysokoškoláci uspěli na Letní univerziádě. Z čínského Chendu se vrátili s dvanácti medailemi

14. 08. 2023 - Vincenc Novák

Letní světové univerzitní hry v čínském Chengdu byly pro českou výpravu nadmíru úspěšné. Zlatou medaili získali veslařka Anna Šantrůčková a člen basketbalového týmu Vojtěch Sýkora. Stříbro získala atletka Eliška Martínková.

Největší úspěch zaznamenal tým českých basketbalistů, kteří vyhráli turnaj poprvé v historii. Ve čtvrtfinále se jim povedlo těsně vyřadit Finsko, v semifinále suverénně přejeli Argentinu a velké drama si ponechali na finále s Brazílií. Přestože se Jihoameričanům povedlo výsledek několikrát otočit, Češi se nevzdali a získali zlatou trofej.

Zlatá veslařka Anna Šantrůčková na stupních vítězů.

Se zlatou medailí se vrátila také studentka FTVS UK Anna Šantrůčková, která vyhrála veslařský závod ve skifu. Zlato získali také střelec Matěj Rampula a desetibojař Vilém Stráský. Stříbro vybojovali sourozenci Schejbalovi ve střelbě dvojic, Jermář a Sklenka v tenisové čtyřhře, a atletka Eliška Martínková z FSV UK, která dosáhla druhého místa v chůzi na 20 kilometrů. 

Stříbrná medailistka ze závodu v chůzi na 20 kilometrů Eliška Martínková.

Češi si připsali také pět bronzových úspěchů. Jedná se o střelce Jiřího Přívratského a Pavla Schejbala, družstvo žen ve střelbě z malorážky, atletku Barboru Malíkovou a gymnastku Dominiku Ponížilovou. Sedmé místo pak získal basketbalový tým žen, jehož členkami byla také dvojice studentek z FTVS UK Tereza Halátková a Marie Žílová.

Veslařka Valentýna Solařová z 3. lékařské fakulty UK se umístila těsně pod stupni vítězů, stejně jako veslař Vilém Pachman z FTVS UK, který soutěžil v mužské čtyřce. Na čtvrtém místě se umístil také Ondřej Gemov, který soutěžil v plaveckém závodě na 400 metrů. Judista Mikuláš Meško z FTVS UK nepřešel přes druhé kolo, v prvním kole skončil šermíř Matyáš Pavlík. Kordista Josef Balcar z 1. lékařské fakulty UK nestačil ve druhém kole na Itala Gaetaniho. 

Český plavec a student FTVS UK Ondřej Gemov.

Zdroj: Univerzita Karlova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram