Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Česká delegace vysokých škol se zúčastní veletrhu NAFSA v USA

22. 05. 2024 - Michaela Kratochvílová

České vysoké školy se pod záštitou iniciativy Study in Czechia zavázaly usilovat o posílení mezinárodních partnerství a reprezentaci země na globální úrovni. Tradiční účast českých univerzit na prestižním veletrhu a konferenci NAFSA (Association of International Educators), který se koná v New Orleans od 28. do 31. května, představuje příležitost pro prezentaci jejich činností a navazování nových kontaktů s odborníky z oblasti vzdělávání z celého světa.

Posilování vztahů s předními americkými univerzitami na veletrhu NAFSA otevírá nové možnosti pro české školy, studenty a celou Českou republiku, což představuje klíčový krok k upevnění postavení země v globálním vzdělávacím a výzkumném prostředí. Letos však aktivity českých univerzit nezůstanou pouze u účasti na veletrhu. Díky podpoře významných partnerů se české delegace vydají na vzdělávací a síťovací misi do států New York a Texas.

Tato mise, uskutečněná s významným přispěním Velvyslanectví ČR ve Washingtonu a za podpory řady organizací, umožní českým univerzitám proniknout do amerického vzdělávacího systému a hledat možnosti spolupráce.

Cesta představuje zásadní krok v úsilí o internacionalizaci českého vzdělávacího systému. Spolupráce s americkými institucemi umožní českým studentům a vědcům účast v mezinárodních projektech, zvyšujíc jejich konkurenceschopnost na globálním trhu práce. Sdílení zkušeností v oblasti inovací a transferu technologií má rovněž přímý pozitivní dopad na českou ekonomiku.

Důležitým aspektem této mise je také zvýšení počtu krátkodobých vzdělávacích mobilit, o které mají američtí studenti velký zájem. Spojené státy se tak staly čtvrtou největší skupinou v rámci krátkodobých mobilit v Česku. Během cesty se čeští delegáti setkají nejen s vedením univerzit a akademiky, ale také s českými vědci působícími v USA a s krajanskou komunitou českých Texasanů, kteří hrdě udržují český jazyk a kulturu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram