Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Brigáda jako Au-pair v zahraničí 

12. 05. 2022 - Aneta Havránková

Léto se blíží a vy určitě přemýšlíte, jak si jen užít co nejlépe. Co třeba nějakou brigádou? Láká vás strávit léto v zahraničí, rádi poznáváte nové kultury a pracujete s dětmi? Zkuste pozici Au-pair! Tuto práci můžete vykonávat téměř po celém světě. V některých zemích (Španělsko, Itálie) je to možné dokonce už od 17 let. K pozici se můžete dostat přes různé facebookové skupiny, přes stránku aupairworld, nebo přes agentury. Agentury jsou potřeba mimo Evropu, ale v EU to může být pro někoho zbytečné utrácení peněz, když si pozici můžete legálně najít sami. 

Já jsem v roce 2018 v 17 letech strávila měsíc v Madridu, u rodiny s jednou dvouletou holčičkou. Nikdy předtím jsem zkušenosti s dětmi neměla, a přesto jsem pozici zvládla. Dopoledne jsem si vždy s holčičkou hrála a cca od 15:00 jsem měla volno a mohla jsem si dělat, co jsem chtěla. Volné jsem měla také víkendy. 

Měla jsem možnost procestovat Španělsko a seznámit se s lidmi z různých kultur. V každém městě existuje komunita lidí, kteří zde vykonávají práci au-pair a jsou většinou ve stejném věku a situaci jako vy, takže je fajn sdílet své zkušenosti, rady a zážitky. Komunity au-pairek pravidelně pořádají různé akce. 

Dá se takovou pozicí vydělat? Milionář z vás nebude a v každé zemi si přijdete na jiné peníze. Ve Španělsku dostáváte 80-100 euro týdně s tím, že rodina vás zdarma ubytuje a hradí vám veškeré jídlo. Většinou vás za dobu pobytu také vezmou někam na výlet. Mě rodinka vzala na 4 dny k moři do Alicante.

Mohla bych tuto pozici doporučit? Vždy záleží, jakou si najdete rodinu. Je fajn si najít někoho, kdo už měl au-pair v minulosti, aby vám mohl preferovat. Já jsem ale např. měla rodinu, která s tímhle začínala, a až na pár malých zádrhelů to bylo skvělé. 

Nikdy nemáte předem záruku, že vám rodina padne do oka, ale vždy ji můžete změnit. Proto bych tuto zkušenost doporučila! A ano, mohou ji dělat i muži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram