Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bezpečnostní opatření na školách po tragické události: Rámy a zákaz velkých zavazadel

27. 01. 2024 - Aneta Havránková

Vysoké školy se spolu s policií zabývají implementací nových bezpečnostních pravidel. Úpravy se mohou týkat různých aspektů, jako je přenášení zavazadel do univerzitních budov, vedení škol plánuje spolupráci s krajskými policejními ředitelstvími. Financování na bezpečnostní opatření pochází z evropských fondů.

Po jednání mezi zástupci České konference rektorů, policie a ministerstva vnitra oznámil ministr školství Mikuláš Bek /STAN/, že nová pracovní skupina se zaměří na rychlé zhodnocení krátkodobých rizik a úpravu vnitřních předpisů vysokých škol. Cílem je umožnit regulaci provozu v budovách, včetně otázky přenášení zavazadel.

Bezpečnostní rámy i informační systém

Bek nevidí reálně plošné zavedení bezpečnostních rámců na vysokých školách, mohou se ale objevit v budovách považovaných za rizikové. Plánuje se vytvoření informačního systému pro varování a školení pracovníků odpovědných za bezpečnost na univerzitách. Spolupráce ministerstvem vnitra a policií zahrnuje i intenzivní bezpečnostní školení pro zaměstnance a studenty.

Každá vysoká škola bude individuálně přistupovat k novým opatřením, spolupráce s krajskými policejními ředitelstvími již probíhá v některých krajských městech. Rektorka Univerzity Karlovy uvedla, že každá škola má svá pravidla a změny budou implementovány postupně. Bezpečnostní plány budou aktualizovány, investice do bezpečnostních opatření by měly být hrazeny z evropských dotací.

Celé jednání a implementace nových bezpečnostních opatření jsou reakcí na tragickou střelbu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde zahynulo 14 lidí a 25 bylo zraněno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram