Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bez testu nebudou moci děti do školy, budou se učit doma

17. 02. 2021 - Pražský inovační institut

Děti, které se nepodrobí testování ve školách, budou automaticky z výuky omluveny a učit se budou doma podle úkolů, které jim zadá vyučující. Ministr školství Robert Plaga ve středu na jednání školského výboru sněmovny oznámil, že škola navíc nemusí zajišťovat ani distanční výuku. Maturanti by podle nejnovějších informací měli znovu usednout do lavic 1. března.

„Samozřejmě vnímám, že část rodičovské veřejnosti nebude mít zájem o testování svých dětí. Tam se bavíme o tom, že pokud tyto děti odmítnou být testovány, tak nedává smysl, aby byly zařazeny do kolektivu prezenční výuky, a budou se muset učit doma. Neznamená to ale, že jim bude poskytována distanční výuka podle pravidel, které jsou v tuto chvíli jasné pro distanční výuku podle zákona,“ uvedl na jednání školského výboru ministr Plaga. 

„Půjde o automaticky omluvenou absenci z prezenčního vzdělávání. Školy budou instruovány, aby v rámci svých kapacitních možností těmto žákům poskytovaly podporu při vzdělávání,“ upřesnila pro iDnes mluvčí ministerstva Aneta Lednová.

Před návrhem varovali někteří zástupci opozice a také bývalá ministryně školství Kateřina Valachová. Ta uvedla, že tyto kroky ministerstva školství pravděpodobně brzy ukončí Ústavní soud.

„Žáci budou v případě odmítnutí testování vyřazeni ze vzdělávacího procesu, protože nebudou vpuštěni do školy a nebude pro ně zajištěná ani distanční výuka,“ řekl pirátský poslanec Lukáš Bartoň na jednání výboru a dodal, že by se k tomuto kroku měly v nejbližší době také připravit podrobnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram