Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Anketa Zlatý Ámos zná nominace, nejvíce přihlášek z Prahy

08. 01. 2021 - Pražský inovační institut

Do 28. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele v Česku - Zlatý Ámos - nominovali žáci celkem 83 pedagogů. Oblíbená anketa pokračuje i přes složité podmínky protiepidemických opatření. V počtu nominovaných už poněkolikáté zvítězila Praha, odkud přišlo 19 přihlášek. Tento týden o novinkách soutěže informovalo ministerstvo školství. 

Téměř o polovinu méně přihlášek (deset) doputovalo z Jihomoravského kraje, na třetím místě s osmi nominovanými je kraj Moravskoslezský a Pardubický. V únoru by se měla jako tradičně uskutečnit regionální kola. Jakým způsobem se odehrají, se rozhodne podle situace. 

„Pokud epidemiologická situace dovolí, rádi bychom jako obvykle uspořádali v jednotlivých regionech osobní setkání pedagogů, jejich žáků a porotců,“ uvedl zakladatel a ředitel ankety Slávek Hrzal.

Je rád, že i přes protiepidemické restrikce dorazilo hodně přihlášek. Oproti minulému rekordnímu ročníku jich bylo jen o devět méně. 
Ředitel ankety Hrzal také zmínil, že tak jako v minulých letech přibližně dvě třetiny nominovaných učí na základních školách a více než polovinu tvoří ženy.  „Téměř polovina přihlášek je v současné chvíli nekompletní,“ upozornil však. Podle něj většinou chybí podpisy osob, které s nominací souhlasí. Přihlášky je přitom nutné doplnit do konce ledna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram