Cookie Consent by Free Privacy Policy website

80 studentů získalo stipendia od organizace ROMEA

22. 10. 2023 - Šimon Hauser

Letos se na Staroměstské radnici v Praze setkalo 80 nadaných studentů středních a vysokých škol, kteří získali prestižní stipendia od organizace ROMEA. Součástí akce byl také koncert, který studenti uspořádali jako projev vděčnosti svým podporovatelům.

Organizace ROMEA i tento rok obdržela mnoho žádostí od romských studentů, kteří se hlásili do jejich stipendijního programu pro střední a vysoké školy. Odborná porota, která závěrem léta projednávala všechny přihlášky, vybrala celkem 80 talentovaných mladých lidí.

Štefan Balog, manažer stipendijního programu organizace ROMEA, sdílí své dojmy: "Je pozitivním signálem, že nám přišlo tolik žádostí od romských studentů. Dokazuje to, že počet romských studentů, kteří se rozhodují pro vysokoškolské vzdělání, stále roste. Ze 180 žádostí jsme bohužel mohli vybrat pouze 80 studentů kvůli finančním omezením našeho projektu."

Odborná porota vybírala pečlivě, brala v úvahu mnoho aspektů a hodnotila přihlášky studentů na základě komplexního systému. Mezi stipendisty lze nalézt studenty různých oborů, včetně medicíny, práva, ekonomie, pedagogiky, architektury, historie a informatiky. Stipendijní program organizace ROMEA je podporován řadou nadací, mezi nimiž jsou nejvýznamnějšími nadace Albatros a Bader Philanthropies, stejně jako mnoho individuálních dárců a firem.

Tento program neznamená pouze finanční pomoc během studia. Stipendisté se účastní různých vzdělávacích a zážitkových aktivit, které jim pomáhají budovat profesní sítě a navazovat kontakty s odborníky ve svých oborech.

Štefan Balog dále uvádí: "Kromě finanční podpory pořádáme pravidelná setkání, tzv. "Baruvas", na nichž se klade důraz na osobní rozvoj a budování přátelských vztahů mezi studenty. Nabízíme také doučování a mentorství, abychom pomohli stipendistům překonat případné obtíže během studia. Naši studenti také plní dobrovolnické služby v různých organizacích a klubech. Udržujeme s nimi pravidelný kontakt po celý rok a snažíme se jim poskytnout komplexní podporu.

Zdroj: www.romea.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram