Cookie Consent by Free Privacy Policy website

ZŠ Věry Čáslavské otevřela zrekonstruovaný sportovní areál

20. 05. 2024 - Vincenc Novák

Základní škola Věry Čáslavské na Petřinách v dubnu otevřela jedno z nejhezčích a nejmodernějších školních sportovních hřišť. Nový areál bude využívat jak škole, tak i veřejnost.

Již před dvěma lety dostal školní areál dva opravené tenisové kurty a jedno multifunkční hřiště s umělým povrchem. V rámci druhé etapy rekonstrukce městská část Praha 6 podle místostarosty Jakuba Stárka /ODS/ navázala na předchozí aktivity, přičemž došlo k na opravu dráhy a doplnění sektorů pro další atletické disciplíny. "Hřiště se dostalo mezi ta nejlépe vybavená v Praze 6,"říká Stárek.

Škola se díky rekonstrukci může pochlubit kompletně zrekonstruovaným atletickým oválem a novými sektory pro pro skok vysoký, skok daleký a vrh koulí. Novinkou je také venkovní posilovna a nástřiky na umělém povrchu, které umožňují jednoduché sportovní hry. V areálu přibylo také venkovní pítko.

ZŠ Věry Čáslavské navštěvuje více než 600 dětí a jejími hlavními dvěma specializacemi jsou rozšířená výuka jazyků a tělesné výchovy, na čemž škola spolupracuje s Fakultou tělovýchovy a sportu UK a také se sportovním klubem USK Praha. "Zrekonstruované hřiště bude využíváno během dopolední výuky na hodiny tělocviku.  V odpoledních hodinách se nám podařilo zajistit, aby bylo otevřeno veřejnosti. A to i o víkendech a zdarma,“ říká místostarostka MČ Praha 6 pro školství Mariana Čapková /Praha 6 sobě/.

Opravy se konaly během loňských prázdnin a v druhé polovině loňského roku. Městskou část vyšly na 13,7 milionu korun.

Zdroj: Praha 6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram