Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Znáte Evropský parlament mládeže?

03. 12. 2021 - Daniel Kapek

Evropský parlament mládeže (EYP) je neziskovou organizací, která se zaměřuje zejména na žáky středních škol. Cílem je přispívat k rozvoji dovedností a znalostí mladých lidí v České republice tím, že vytvoří platformu pro svobodné sdílení názorů.

Hlavním principem EYP je dobrovolnictví, protože všechny akce organizují mladí lidé pro mladé lidi. Díky účasti na akcích EYP mají studenti středních škol možnost rozvíjet své schopnosti, poznávat jiné kultury či různé názory. Účastníci se také dozví více o fungování Evropské unie a seznámí se s mladými lidmi z různých částí evropského kontinentu.

Hlavní činností EYP jsou zasedání, během kterých studenti diskutují o společenských problémech. „Delegáti“ jsou rozděleni do tzv. komisí, které se snaží kopírovat výbory Evropského parlamentu.

První částí zasedání je teambuilding, od kterého se očekává stmelení skupiny. Následuje diskuze, v níž se studenti snaží vymyslet společná řešení daných problémů, ať už z oblasti kultury, hospodářství a v neposlední řadě lidských práv.

Studenti se snaží sestavit rezoluci neboli soubor kroků, které by měly příslušné orgány učinit v dané oblasti. Tyto rezoluce pak studenti prezentují v poslední části zasedání.

V průběhu celého zasedání delegáti hovoří anglicky. Díky tomu si zlepší jazykové schopnosti, mluvit před publikem, spolupráci s ostatními a kritické myšlení. Smyslem celé akce je objevování nových kultur, vytváření přátelství a hlavně motivování k aktivnímu občanství.

Zaujalo vás to? Více informací najdete na stránkách Evropského parlamentu mládeže.

Fotografie od uživatele Anthony Beck ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram