Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Zaměstnanci společnosti Google se musí povinně očkovat, jinak budou propuštěni

30. 12. 2021 - Patrik Vodrážka

O povinném očkování se spekuluje v mnoha zemích, v řadě z nich je již zavedeno alespoň na vybrané profese, zpravidla zdravotníky. Nyní s tím ale přichází i společnost Google, která pro své zaměstnance vyhlásila povinné očkování.

Zaměstnanci měli povinnost do 3. prosince nahlásit, jestli jsou očkovaní nebo nikoliv. Neočkovaní budou ovšem muset požádat o zdravotní nebo náboženskou výjimku, jinak budou propuštěni. Google se vyjádřil, že výjimky bude řešit individuálně případ po případu.

Dané podmínky musí zaměstnanci splnit do 18. ledna, jinak je čeká 30 dní placeného administrativního volna. Pak je společnost pošle na neplacené osobní volno až na šest měsíců a nakonec je propustí, pokud se v tomto období nenechají naočkovat proti covidu-19.

Zaměstnancům Google nabídl ještě jednu možnost – mohou zažádat o přeložení na pracovní pozici nevyžadující práci v kanceláři a lze ji vykonávat dálkově z domova.

Společnost toto nařízení vysvětluje tím, že chtějí vyhovět nařízením administrativy. Podle tohoto příkazu musí být všechny americké společnosti s více než 100 zaměstnanci plně očkovány do 18. ledna. Soud sice zamítl vymáhání tohoto příkazu, nicméně Google na něm přesto lpí, nejspíše pro případ, že by příkaz náhle vstoupil v platnost.

Fotografie pochází od uživatele Caio ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram