Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Žákům se v Praze 9 od 4. září otevře nová ZŠ a MŠ Elektra

21. 07. 2023 - Šimon Hauser

V září se žákům otevře nová Základní a Mateřská škola v Praze 9, kterou 18.7. novinářům představili zástupci města a radnice. Budova nacházející se v Sousedíkově ulici bude mít kapacitu 800 žáků a 78 míst pro děti ve školce. Její výstavba stála přibližně 570 milionů korun. Plány na další školu na sousedním pozemku, který radnice získala, jsou rovněž v plném proudu. Ta bude mít 33 tříd, včetně 15 pro první stupeň základní školy, osm pro druhý stupeň, šest odborných učeben, tři třídy v mateřské škole a jednu pro přípravnou třídu.

Zájem o umístění dítěte do nové školy je podle starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka /ODS/ ze strany rodičů už teď velký. "Hned ty první třídy jsme naplnili. Druhou, třetí a čtvrtou třídu jsme převedli ze Základní školy Balabenka a část té školy zůstane prázdná," řekl Portlík ČTK. "Nabízíme ji anglickému gymnáziu nebo jiné střední škole, která tu tři až čtyři roky, než se naplní ty ročníky, může být," dodal.

Žáci se mohou těšit na moderní vybavení, včetně terasy pro venkovní výuku, venkovního hřiště na střeše, tělocvičny, gymnastického sálu a zelené střechy. Pro parkování bude k dispozici 40 míst v garážích. ZŠ a MŠ Elektra čekají na zápis do školského rejstříku, který plánují pro rok 2024. Mezitím, od letošního školního roku, bude fungovat jako detašované pracoviště ZŠ Novoborská, než se osamostatní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram