Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Žáci si pilotně vyzkoušeli testování proti koronaviru. Praha pro ně zajistila antigenní testy ze slin

17. 02. 2021 - Pražský inovační institut

Brzký návrat dětí do škol je pro Prahu hlavní prioritou a zároveň byl podmínkou pro vyslovení souhlasu s prodloužením nouzového stavu. Hlavní město se proto snaží zajistit při plánovaném březnovém návratu žáků a studentů posledních ročníků zpět do školních lavic maximální bezpečnost. Ve spolupráci s městskou částí Praha 9 se proto dnes ráno uskutečnilo pilotní testování dětí ze Základní školy Litvínovská 600 a Mateřské školy Veltruská. Antigenní testy byly pro děti zdarma.

„Celá situace kolem pandemie koronaviru trvá už moc dlouho. Současná podoba výuky je neudržitelná a všichni jsou unavení, je třeba jednat. Ve spolupráci s městskou částí Praha 9 jsme proto zajistili dětem odběrové sady na provedení antigenního testu ze slin. Tímto krokem jsme společně odstartovali cestu k jejich bezpečnému návratu zpátky do škol. Děti jsou naší prioritou,” uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

„Za městskou část Praha 9 bych tímto rád poděkoval hlavnímu městu Praze, zejména panu radnímu Vítu Šimralovi, že jsme se společně podíleli na pilotním testování žáků ze Základní školy Litvínovská a Mateřské školy Veltruská. Aktuálně se teď zabýváme validitou jednotlivých odběrových sad a hledáme systém, který bude jednoduchý a komfortní jak pro děti, tak i rodiče,” sdělil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

Testování se konalo ve spolupráci s certifikovanou laboratoří GHC Genetics pomocí neinvazivních antigenních testů ze slin, které si děti za asistence svých rodičů provedly podle jednoduchého návodu samy ráno doma před odchodem do školy. Výsledek se dozvěděly během patnácti minut. Děti, kterým vyšel negativní výsledek testu, mohly pokračovat do školy a naopak ty, u nichž antigenní test vyšel pozitivně, zůstaly doma. Jejich rodiče si následně vyzvedli samotestovací sadu na PCR test a testování provedli znovu, a to opět neinvazivní metodou ze slin. Po odevzdání testovací sady na PCR test a vyhodnocení laboratoří budou pozitivní děti zaevidovány do centrálního vládního systému, kam uvedou své osobní údaje a do 24 hodin se dozví výsledek prostřednictvím SMS zprávy a emailu. Vyhodnocení dnešního testování bude zveřejněno zítra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram