Cookie Consent by Free Privacy Policy website

YouTube bude od listopadu přitvrzovat a filtrovat videa pro děti

10. 11. 2021 - Patrik Vodrážka

Společnost Google oznámila další novinku na platformě YouTube. Tentokrát se rozhodnutí dotkne tvůrců obsahu pro dětské uživatele. Od listopadu se začnou demonetizovat kanály zaměřující se na děti, jejichž obsah bude vyhodnocen jako nekvalitní.

Podle jakých kritérií se bude hodnotit nekvalitní obsah? YouTube je v těchto otázkách spíše obecný a mluví o tom, že nekvalitní obsah může zahrnovat videa působící příliš komerčně nebo podporující nevhodné chování. YouTube dále upozornil, že může dojít k omezení zobrazování těchto videí či zobrazování bez reklam. Porušení nových pravidel může vést až k vyřazení z partnerského programu YouTube.

Za poslední roky se společnost snaží, aby byl YouTube příjemným místem bez nevhodného obsahu a zavádí stále nová opatření. Dříve na YouTube bývala pravidla mnohem mírnější a mnohdy docházelo na platformě ke kyberšikaně, nevhodná videa se stávala populární. Na to zareagovaly firmy, které u takových videí nechtěly mít reklamy, a tak své reklamy stáhly. Od té doby společnost Google začala dělat všechno proto, aby takovému obsahu zamezila a stal se více „family friendly“ (volně se dá přeložit jako nezávadný, neurážlivý či mládeži přístupný). 

Na začátku letošního roku společnost oznámila nové nástroje umožňující rozšíření rodičovské kontroly pro děti a mladistvé. Nedávno také zavedla nová bezpečnostní opatření pro ochranu dětí i na dalších svých platformách. Jejich cílem je podporovat bezpečné a obohacující prostředí pro rodiny a zároveň odměňovat tvůrce, kteří vytvářejí kvalitní obsah pro děti a rodiny.

Je otázkou, jak odlišení kvalitního a nekvalitního obsahu bude fungovat, jelikož to rozhodně není snadný úkol.

Fotografie pochází od uživatele Pixabay ze společnosti Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram