Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Year Compass: Projekt stovek nadšenců po celém světě pomáhá zreflektovat uplynulý rok a plánovat ten nadcházející

17. 01. 2024 - Klára Nováčková

V předvečer nového roku 2012 se v Maďarsku sešlo několik přátel, aby si zrekapitulovali uplynulý rok a naplánovali ten budoucí. Rozhodli se proto vytvořit brožuru, která jim s tím pomůže. Tu poté poskytnuli zdarma ke stažení, a tak netrvalo dlouho a Year compass (jak brožuru její autoři nazvali) se stal populární po celém světě.

Zdroj fotografie: Instagram @yearcompass

Yearly Compass se skládá ze dvou částí. První se zaobírá uplynulým rokem, druhá se věnuje roku nadcházejícímu. Oba dva segmenty se pak skládají z otázek a vašich následných odpovědí. Díky zodpovězení nejrůznějších otázek (některé jsou klasičtějšího rázu, jiné vás ale zaujmou svojí netradičností) poznáte více sami sebe, objevíte co a kdo vám dělá nejvíc radost, ale i co vám energii bere.

Jak získat brožuru?

Year Compass lze bezplatně získat na oficiálních webových stránkách. Můžete si vybrat ze dvou variant - velikost A4 nebo A5. Dále si můžete vybrat „standardní formát“, což je předem vyřazené PDF k tisku, z tiskárny vám tedy vyjede krásně přehledná brožura. Pokud je pro vás příjemnější vyplňovat Year Compass digitálně, stačí vybrat  variantu „digitální formát“.

Zdroj fotografie: Instagram @yearcompass

Jak správně postupovat při jejím vyplnění?

I když na to v dnešní super rychlé době nebývá vždy prostor, lidé, kteří používají Year Compass se shodují, že pro správné vyplnění je potřeba si najít čas, klid a prostor. Uvařte si čaj, nebo kávu, pusťte si vaši oblíbenou hudbu a vzhůru do toho! Některé otázky máte v mžiku zodpovězené, jiné vás ale budou stát mnohem více přemítání. Je to proces, který může trvat několik dní, proto při vyplňování nespěchejte. Dejte si na čas, bude to stát za to.

Jak mohu projekt podpořit?

Sami autoři na svých webových stránkách uvádějí, že nejlepší forma podpory je, když sami budete Year Compass používat. Podpořit projekt můžete i finančně, peníze můžete zaslat na platformu Pateron. Další variantou, jak přispět ke vzniku dalších brožur, je stát se dobrovolníkem. Jak už bylo řečeno, komunita stojící za Year Compass se snaží zpřístupnit svůj produkt ve všech jazycích světa, stále ale chybí některé překlady. Možná, že jeden z chybějících jazyků skvěle ovládáte a pak je to práce přesně pro vás!

Zdroj fotografie: Instagram @me_and_orla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram