Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Xiaomi představil doposud nejlepší chytré brýle na trhu

29. 09. 2021 - Patrik Vodrážka

Chytré brýle již nejsou futuristickou záležitostí, ale aktuálním trendem. Vypadají jako klasické brýle, nicméně uživatel pomocí nich může telefonovat, fotografovat či používat navigaci. Xiaomi má nyní brýle, které předčily i chytré brýle Ray-Ban Stories, které před nedávnem představil Facebook.

Brýle váží pouhých 51 g, přičemž uživatelé pomocí nich mohou zobrazovat zprávy a oznámení, telefonovat, používat navigaci, pořizovat fotografie či například překládat text doslova přímo před očima a v reálném čase. Brýle disponují zobrazovacím čipem o rozměrech 2,4 mm na 2,02 mm, displej je tedy velký asi jako zrnko rýže a pixely mají velikost 4 mikrometry.

Unikátnost chytrých brýlí od Xiaomi je, že je možné je používat naprosto samostatně i bez telefonu. V sobě totiž skrývají 497 komponent včetně senzorů a komunikačních modulů. Na rozdíl od zmíněných brýlí od Facebooku se tedy jedná opravdu o chytré brýle.

Brýle jsou navrženy tak, aby co nejméně zahlcovaly uživatele, proto brýle vybírají a odesílají jen ty nejdůležitější zprávy od důležitých kontaktů. Díky tomu se tak podle Xiaomi nebudou zbytečně zobrazovat všechny notifikace a brýle tak nebudou představovat rušivý element.

Jedná se o velmi pokročilé funkce, kvůli kterým musí brýle disponovat čtyřjádrovým procesorem ARM, výkonnou baterií, dotykovým panelem a spousty dalšími prvky. Zatím není známá cena, nicméně vzhledem k tomu, co tyto brýle nabízí, je téměř jisté, že nepůjde o jedno z levnějších zařízení.

Zdroj fotografie: blog.mi.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram