Chytré brýle již nejsou futuristickou záležitostí, ale aktuálním trendem. Vypadají jako klasické brýle, nicméně uživatel pomocí nich může telefonovat, fotografovat či používat navigaci. Xiaomi má nyní brýle, které předčily i chytré brýle Ray-Ban Stories, které před nedávnem představil Facebook.

Brýle váží pouhých 51 g, přičemž uživatelé pomocí nich mohou zobrazovat zprávy a oznámení, telefonovat, používat navigaci, pořizovat fotografie či například překládat text doslova přímo před očima a v reálném čase. Brýle disponují zobrazovacím čipem o rozměrech 2,4 mm na 2,02 mm, displej je tedy velký asi jako zrnko rýže a pixely mají velikost 4 mikrometry.

Unikátnost chytrých brýlí od Xiaomi je, že je možné je používat naprosto samostatně i bez telefonu. V sobě totiž skrývají 497 komponent včetně senzorů a komunikačních modulů. Na rozdíl od zmíněných brýlí od Facebooku se tedy jedná opravdu o chytré brýle.

Brýle jsou navrženy tak, aby co nejméně zahlcovaly uživatele, proto brýle vybírají a odesílají jen ty nejdůležitější zprávy od důležitých kontaktů. Díky tomu se tak podle Xiaomi nebudou zbytečně zobrazovat všechny notifikace a brýle tak nebudou představovat rušivý element.

Jedná se o velmi pokročilé funkce, kvůli kterým musí brýle disponovat čtyřjádrovým procesorem ARM, výkonnou baterií, dotykovým panelem a spousty dalšími prvky. Zatím není známá cena, nicméně vzhledem k tomu, co tyto brýle nabízí, je téměř jisté, že nepůjde o jedno z levnějších zařízení.

Zdroj fotografie: blog.mi.com