Cookie Consent by Free Privacy Policy website

WHO navštívila MŠMT: Spolupráce na podpoře zdraví mládeže

19. 05. 2024 - Šimon Hauser

Vedoucí kanceláře Světové zdravotnické organizace (WHO) v České republice, Zsofia Pusztai, nedávno navštívila Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Setkání se konalo v Rohanském paláci, kde Pusztai přijal státní tajemník Ondřej Andrys. Hlavním tématem diskuse, která trvala téměř hodinu, byla problematika podpory fyzického i duševního zdraví dětí, žáků a studentů, na kterou se MŠMT v současné době intenzivně zaměřuje.

Představitelka WHO v ČR se podrobně seznámila s novou národní koncepcí podpory pohybu dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních. Tuto koncepci, navrženou ministrem školství Mikulášem Bekem /STAN/ a schválenou vládou ČR na konci března, Pusztai pozorně zkoumala. Dále se diskutovalo o záměrech MŠMT v oblasti podpory dětského duševního zdraví a nastavení nových opatření v této oblasti.

Zsofia Pusztai vyjádřila uznání za aktivity a konkrétní výstupy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) v oblasti podpory zdraví mládeže. Zároveň projevila ochotu Světové zdravotnické organizace (WHO) a její kanceláře v České republice aktivně podporovat realizaci strategií zaměřených na podporu zdravého životního stylu mladých lidí.

Státní tajemník MŠMT, Ondřej Andrys, zdůraznil význam témat spojených s celkovou odolností a zdravím dětí a mladých lidí. Uvedl, že MŠMT úzce spolupracuje nejen s Ministerstvem zdravotnictví, ale také se Státním zdravotním ústavem a Národním ústavem duševního zdraví v těchto oblastech.

Světová zdravotnická organizace je samostatnou agenturou v rámci systému Organizace spojených národů (OSN). Byla založena v roce 1946, a Česká republika se stala jejím členem v roce 1993 jako jeden z nástupnických států Československa, které bylo zakládajícím členem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram