Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Výstava představí život ve středověké Wrocławi

31. 12. 2022 - Vincenc Novák

V Muzeu města Prahy aktuálně probíhá výstava s názvem Den na tržišti, která ve spolupráci s Archeologickým muzeem ve Wroclavi přináší svědectví o každodenním životě obyvatel tohoto města v období středověku.

Výstava se věnuje konkrétně tamnímu náměstí s názvem Nowy Targ, které bylo jedním z tržních prostranství někdejšího středověkého města založeného českým knížetem Vratislavem. Návštěvníci si mohou prohlédnout bohatý soubor nálezů, které byly získány během záchranných archeologických výzkumů mezi lety 2010-2012.

Mezi vystavované exponáty patří součásti oděvů, šperků či předmětů denní potřeby. Dále na výstavě můžete vidět zařízení měšťanských domácností, nástroje a doklady obchodu, symbolické artefakty, výzbroj či předměty sloužící k zábavě.

Součástí výstavy jsou také doprovodné programy. Pro děti mladšího školního věku je určen tištěný průvodce výstavou, který jejich pozornost zaměří na vybrané předměty. Součástí průvodce jsou také různé úkoly. V průběhu výstavy se také uskuteční 4 sobotní workshopy zaměřené na rodiče s dětmi. Workshopy 25.2. a 22.4. 2023 nesou název "S archeologií do středověku". 25.3. a 27.5. 2023 se budou konat workshopy zaměřené na středověké hry a hračky.

Výstava probíhá v Domě U Zlatého prstenu od 16.11.2022 do 3.9.2023. Otevřená je denně kromě pondělí 9:00-18:00 hod.

Zdroj obrázk: Pixabay.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram