Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Výstava k poctě Komenského na Pražském hradě prodloužena do konce května

14. 05. 2021 - Pražský inovační institut

U příležitosti 350. výročí úmrtí Jana Amose Komenského se v Jízdárně Pražského hradu koná reprezentativní výstava „Comenius 1592– 1670 Doba mezi rozumem a šílenstvím. Jan Amos Komenský a jeho svět“. Návštěvníci si mohou exponáty prohlédnout denně od 10 do 18 hodin. Výstava měla být návštěvníkům zpřístupněna od loňského prosince do konce letošního března, kvůli pandemii byla nakonec otevřena až počátkem května a potrvá do 31. května 2021.

Loni jsme si připomněli 350. výročí úmrtí moravského rodáka, učence, pedagoga a teologa evropského významu Jana Amose Komenského (1592-1670). Komenský je jednou z nejdůležitějších postav českých dějin. Od počátku novodobé reflexe jeho díla a osobnosti vznikla nepřeberná řada výtvarných, literárních, později též divadelních i filmových děl, jež potvrzovaly a současně zpětně posilovaly historický význam Komenského jako "učitele národů". K velkému jubileu připravilo Centrum humanistických studií Moravského zemského muzea do Jízdárny Pražského hradu výstavu, která představí Komenského v širokém kontextu české a evropské historie jeho doby.

Na ploše přes 1300 čtverečních metrů se představuje na 500 exponátů zapůjčených od osmi desítek veřejných muzeí i soukromých majitelů v Česku, Nizozemí, Německu, Polsku a Rakousku.

Více informací naleznete na stránkách https://www.comenius2020.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram