Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vysoká škola chemicko-technologická má nového rektora

12. 12. 2023 - Šimon Hauser

Prezident Petr Pavel v pondělí jmenoval nového rektora Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, kterým se stal Milan Pospíšil. Pavel ve svém projevu zdůraznil význam vzdělávání v současné době a vyjádřil podporu novému rektorovi v jeho budoucí práci. Slavnostního aktu se také zúčastnil státní tajemník Ondřej Andrys, který zastupoval Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

„Já bych Vám chtěl do Vaší práce popřát hodně úspěchů, protože se nacházíme v období, kdy o prioritě vzdělávání nejenom mluvíme, ale snažíme se ji také po dlouhé době naplnit konkrétními činy. Já si myslím, že je to věc, na kterou bychom se měli maximálně soustředit, protože jinou cestu než podporovat kvalitní vzdělávání k tomu, abychom se udrželi ve skupině zemí, které budou udávat trend, tak jinou cestu nemáme,“ uvedl prezident republiky Petr Pavel.

Vysoká škola chemicko-technologická má dlouhou tradici a je známá svými kvalitními absolventy. Státní tajemník Ondřej Andrys vyjádřil své blahopřání nově jmenovanému rektorovi jménem ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláše Beka /STAN/.

„Panu rektorovi jménem ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláše Beka i jménem svým srdečně blahopřeji a všichni mu přejeme všechno dobré, dostatek sil a energie a hodně úspěchů v jeho nové roli,“ uvedl státní tajemník Ondřej Andrys.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram