Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vyrazte do Národního! Díky slevám na vstupenky si představení užijí i studenti

06. 09. 2023 - Klára Nováčková

Divadlobraní, tedy nová sezona 2023/24 Národního Divadla, se blíží a s ní přicházejí slevy na vstupné, premiéry nejnovějších inscenací a mnoho dalšího. Díky tomu můžete do konce září zhlédnout představení uváděná na prknech Národního divadla s 25% slevou. O jaká představení jde, a která jsou například vhodné k maturitě se dočtete v následujícím článku.

Romeo a Julie

Slavný baletní příběh z pera Sergeje Prokofjeva inspirovaný tragickým dramatem Wiliama Shakespeara. Balet Romeo a Julie patří k těm nejoblíbenějším na světových jevištích. Je známý především svojí silnou emociální expresivitou a vysokou technickou úrovní. Tento balet patří k Prokofjevovým nejúspěšnějším dílům. Z hlédnout Romea a Julii bude určitě užitečné i pro budoucí maturanty.

La traviata

Jedna z nejznámějších oper napsaná italským hudebním skladatelem, Giuseppem Verdi. Jedná se o dramatickou operu, jejíž hlavní postavou je krásná kurtizána a idol francouzské společnosti, Violetta Valéry. Ve své době kontroverzní příběh ožívá i na prknech naší Státní opery.

Rej

Dialogy o čase, lásce a bytí. Provokativní hra Arthura Schnitzlera se zabývá potřebou blízkosti a sdílení, ale pojednává také o milostných vztazích tehdejší vídeňské společnosti. Hra vznikla na přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Komedianti/sedlák kavalír

Uznávaný operní režisér Ondřej Havelka, se ujal režie těchto dvou nejuznávanějších oper italského verismu. Obě díla přinesly na divadelní prkna scény z každodenního života, lidi z vesnic a nižších sociálních vrstev. I v dnešní době, tedy 120 let po jejich uvedení, oslovují diváky po celém světě.

Nápoj lásky

V rámci letošního divadlobraní budete moc zhlédnout i nové nastudování opery Nápoj lásky. Tato komedie s milostnou zápletkou je zajímavá i proto, že čerpá z italských lidových písní. Jak napovídá sám název, celý děj se točí kolem nápoje lásky, ten ale není tak kouzelný, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách Národního divadla. Slevu 25 % procent uplatníte jak v kamenné prodejně lístků, tak v e-shopu – stačí zadat slevový kód dobryrocnik2023. Slevy platí na představení hraná do konce září.

Zdroj fotografií: Národní divadlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram