Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Výpadek volnočasových aktivit mohou děti dohnat i na táborech DDM Praha

14. 05. 2021 - Pražský inovační institut

Děti po celý tento školní rok přišly o většinu svých volnočasových aktivit, na které jsou zvyklé. Nahradit si je snad alespoň částečně budou moct o letních prázdninách, které začínají už za několik týdnů. I o těch si domy dětí a mládeže a další spolky připravily pestrý program.

„Na letní činnost se velmi těšíme a doufáme, že proběhne alespoň tak dobře, jako v minulém roce, kdy jsme nezaznamenali žádný problém spojený s pandemií, a naopak jsme připravili dětem velké množství zážitků a vzdělávacích aktivit, ze kterých žily i v době následujícího dlouhého lockdownu. Jen jsme si letos museli některé aktivity naplánovat s ohledem na poněkud malou fyzickou kondici našich táborníků, neboť ti ji v průběhu roku poněkud ztratili. Nebudeme tedy chodit na dvacetikilometrové výlety, možná i deset bude hodně,“ říká Libor Bezděk, ředitel Domu dětí a mládeže (DDM) hl. m. Prahy.

Ten si pro děti připravil podobně jako v minulých letech velké množství táborů. Jejich počet se u pobytových táborů blíží 50 a také má připraveno téměř sto táborů příměstských.

„Snažili jsme se počty organizovaných akcí navýšit tak, abychom co největší měrou přispěli k opětovné socializaci dětí, které byly po velkou část školního roku mezi sebou často jen v on-line spojení. S ministerstvem zdravotnictví jsme spolupracovali na přípravě podmínek realizace především pobytových táborů a pevně věříme, že se nám je všechny podaří splnit a tábory uskutečnit,“ dodal Libor Bezděk.

V nabídce DDM hl. m. Prahy naleznou děti i mládež jak klasické tábory, tak i tábory s jasným zaměřením. Část táborů se zaplnila ihned po jejich vyhlášení, ale i dnes lze ještě najít některá volná místa. Hledáte-li pro své děti zábavu na léto, podívejte se na stránky ddmpraha.cz. Najdete zde také širokou nabídku tzv. příměstských táborů, které jsou mezi dětmi, ale především jejich rodiči stále populárnější. 

„I zde počítáme s jejich naplněním a přesto, že tito „táborníci“ přicházejí v mých očích o velkou část zážitků spojených s pobytem v přírodě, i zde nabízíme bohatý a zajímavý program, který samozřejmě bude odrážet aktuální stav rozvolňování,“ dodává Bezděk.

Zatím by měly být podmínky jak pro příměstské, tak i pro pobytové tábory, nastaveny tak, že se jejich účastníci budou muset prokázat na jejich začátku negativním testem na koronavirus z veřejného odběrového místa, což má být v zásadě hlavní podmínka pro jejich účast. 

Fotografie od uživatele Susanne Jutzeler ze služby Pexels

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram