Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Venkovní výstava na náměstí Jiřího z Poděbrad přibližuje život Olgy Havlové

27. 07. 2023 - Vincenc Novák

Až do 30. srpna lze navštívit venkovní výstavu před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad, která se věnuje životu bývalé české první dámy Olgy Havlové.

Výstava je věnována nedožitým 90. narozeninám této výjimečné ženy, která si získala srdce mnoha lidí svým lidským vystupováním a charitativní činností. Ve své činnosti Havlová věnovala zvláštní pozornost dětem, díky čemuž získala přezdívku "Královna dětí". Pořadatelem výstavy je městská část Praha 3 a Výbor dobré vůle - nadace Olgy Havlové, kterou bývalá první dáma založila.

Jednotlivé venkovní panely seznámí návštěvníky s informacemi ze života Olgy Havlové, který je pevně spojen právě s třetí pražskou městskou částí. Zájemci se tak dozví kupř. podrobnosti o jejím dětství, které prožila na Žižkově na místě dnešního hotelu Olšanka. Dále se návštěvníci seznámí také s jejím působením v českém disentu, hereckou kariérou či s tím, jak se sama cítila v roli první dámy.

Výstava je přístupná zdarma.

Zdroj: MČ Praha 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram