Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Veletrh vědy 2024 se blíží

27. 04. 2024 - Vincenc Novák

Od 30. května do 1. června se v letňanském PVA EXPO Praha koná Veletrh vědy 2024. Akce nabídne přes sto různých stanovišť, které zabaví poučené zájemce i děti.

Veletrh je určen pro všechny, které zajímá hudba, umělá inteligence, chemie, vesmír nebo rostliny a zvířata. Všechny uvedené oblasti budou na akci k nalezení, případně i k vyzkoušení. "Veletrh vědy je přehlídkou toho nejzajímavějšího i nejužitečnějšího, co věda přinesla a přináší do našich životů. A hlavně je to věda, na kterou si můžete sáhnout," říká Petr Borecký z Divize vnějších vztahů Střediska společných činností AV ČR, která má organizaci akce na starosti.

Na akci bude mimo jiné možné si vyzkoušet stavebnici pro domácí experimentování s rostlinami, objevovat buňky, stát se skladatelem lidové písně či agentem v tajné laboratoři. Pro návštěvníky bude připraven také jeden z nejintenzivnějších laserů světa. Mezi další stanoviště patří laserové šachy, řada kvízů i testování praktických schopností, jako je připutování nebo příprava chemických pokusů. Zájemci zavítají také do různých časů lidstva a zjistí třeba, kolik významných žen formovalo středověké dějiny. Chybět nebude ani objevování čilého života v půdě a zkoumání jejího složení různými smysly.

Doprovodný program

Pestré dění v halách doplní program ve velkém sále, na který je nutné se předem registrovat. Jeho součástí budou science shows v režii Pevnosti poznání a VŠCHT, které se konají každé dopoledne. Další částí programu jsou přednášky, které návštěvníkům vysvětlí orientalistiku, umělou inteligenci či které místo v jaderné elektrárně je nejdůležitější.

Zájem o návštěvu největší populárně-naučné akce v Česku každý rok roste, v loňském roce na vědeckou přehlídku zavítalo rekordních 46 tisíc návštěvníků. Do organizace veletrhu se zapojují nejen ústavy pořádající Akademie věd ČR, ale také univerzity, firmy a další instituce.

Veletrh vědy se koná v PVA EXPO Praha a je otevřený od 30. května do 1. června od 10 do 18 hodin zdarma. Více informací naleznete na webu akce.

Zdroj úvodního obrázku: Veletrh vědy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram