Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Veletrh Schola Pragensis se blíží

14. 10. 2023 - Vincenc Novák

V Kongresovém centru se ve dnech 23. - 25. listopadu uskuteční každoroční celopražský veletrh středních škol Schola Pragensis. Stejně jako v předchozích letech, i letos akce pomůže desítkám tisíc školáků s výběrem střední školy.

Veletrh je otevřen budoucím středoškolákům i jejich rodičům denně od 9 do 18 hodin, v sobotu zkráceně do 15 hodin. Vstup je zdarma bez nutnosti předchozí registrace.

Zdroj: Schola Pragensis

Veletrh tvoří stánky více než stovky pražských středních škol různých zaměření. Patří mezi ně odborná učiliště, průmyslové školy, konzervatoře, lycea či gymnázia. Na třech patrech se návštěvníci setkají se staršími žáky i budoucími učiteli, kterých se mohou ptát na cokoli, co je o škole zajímá.

S orientací na veletrhu pomůže aplikace

Pro lepší orientaci v prostorách veletrhu slouží mobilní aplikace Schola Pragensis. Ta kromě mapy škol nabízí také profesní test pro zjištění oboru, na který se hodíte, instruktážní videa o výběru škol i jednotlivých zaměřeních a samozřejmě i katalog všech středních škol v Praze, stejně jako je tomu na webové stránce. Uživatel si v aplikaci může také jednotlivé školy uložit, aby je měl přehledně na jednom místě.

Zdroj: Schola Pragensis

Autoři aplikace také ve spolupráci s jednotlivými školami připravili videa přímo o jednotlivých zaměřeních. Aplikace obsahuje profily všech škol, které je možné třídit podle lokality, oboru či zaměření. Schola Pragensis je ke stažení na Google Play i App Store.

Pro jakékoli dotazy o veletrhu neváhejte kontaktovat organizátory na veletrh@scholapragensis.online či na sociálních sítích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram